Pk, 2.06.2023.

ĀM sola atbildēt uz Krievijas sankcijām

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 27
Ārlietu ministrijas ēka
Ārlietu ministrijas ēka Foto: LETA

Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) "neatstās bez atbilstošas atbildes" Krievijas lēmumu, kas citastarp paredz liegt iebraukšanu Krievijā Latvijas Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājam Ivaram Āboliņam un Valsts valodas centra (VVC) direktoram Mārim Baltiņam, teikt ĀM piektdienas vakarā izplatītajā paziņojumā.

ĀM norāda, ka minētais Krievijas lēmums ir mēģinājums izdarīt spiedienu uz Latviju valsts valodas un mediju politikas jomā. Vienlaikus ĀM šo lēmumu vērtē kā nepamatotu un bezjēdzīgu.

"Uzskatām to par klaji nepieņemamu iejaukšanos suverēnas valsts iekšējās lietās. Ārlietu resors šādu rīcību neatstās bez atbilstošas atbildes,"

teikts ĀM paziņojumā, piebilstot, ka Latvija nosoda minēto Krievijas lēmumu attiecībā uz visām astoņām ieceļošanas lieguma sarakstā iekļautajām augsta līmeņa Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu un institūciju amatpersonām.

Kā ziņots, Krievijas Ārlietu ministrija piektdien pavēstīja, ka nosaka sankcijas vairākām ES struktūru un dalībvalstu amatpersonām, tai skaitā arī diviem Latvijas pārstāvjiem - NEPLP priekšsēdētājam Āboliņam un VVC direktoram Baltiņam, liedzot viņiem turpmāk iebraukt Krievijā.

Maskava nolēmusi noteikt sankcijas ES struktūru un dalībvalstu amatpersonām, atbildot uz ES sankcijām, kas laikā no 2. līdz 22.martam noteiktas sešiem Krievijas pilsoņiem, norādīja ministrija.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 27

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu