Vakcinācija pret Covid-19 svētdien noritējusi raiti; sapotēti ap 1500 cilvēku

Konferenču centrā "Atta Centre" atvērts masveida vakcinācijas centrs, kur vakcīnu pret Covid-19 saņem prioritārās grupas - seniori virs 70 gadiem un iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām. FOTO: Edijs Pālens/LETA

Vakcinācijas pret Covid-19 lielajos centros rindas šodien neveidojās un viss notika pēc plāna, jo nebija tehnisku traucējumu, ar ko vakar saskārās procesa organizatori, informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) vakcinācijas projekta pārstāve Agnese Strazda.

Atbildot uz jautājumiem saistībā ar vakcinēšanās gaitu, projekta pārstāve pieļāva, ka svētdien kopumā provizoriski varētu būt vakcinēti 1500 cilvēku.

Svētdien kopumā vakcinācija lielajos centros tika veikta trīs Latvijas pilsētas - Rīgā, Valmierā un Rēzeknē. Pirms plkst.18 vakcinācija bija beigusies Valmierā, bet turpinājās Rēzeknē un Ķīpsalā, pavēstīja Strazda.

Arī svētdien process, tāpat kā sestdien, notika ar iepriekšēju pierakstu vietnē "manavakcina.lv" vai pa tālruni 8989.

"Šodien process norit ļoti labi, rīts tika sākts bez jebkādiem tehniskiem traucējumiem. Paldies vakcinācijas veicējiem par vakardien gūto atziņu ņemšanu vērā. Paldies iedzīvotājiem par nākšanu tuvu tiem norādītajā laikā," norādīja NVD vakcinācijas projekta pārstāve.

Strazda uzsvēra, ka iedzīvotāji ir pelnījuši ērtu vakcinācijas procesu, kam palīdzēs "manavakcina.lv" uzlabotā funkcionalitāte, jo cilvēki jebkurā diennakts laikā var izvēlēties vietu un laiku vakcinācijai.

Vakcinācijas projekta pārstāvji reizē skaidro, ka

ir jārēķinās, ka dažādu iemeslu dēļ būtu labi ieplānot nelielu laika intervālu papildu konkrētajam vakcinācijas laikam.

6

Uz vakcināciju pēc pieraksta jānāk ne agrāk par desmit līdz 15 minūtēm pirms pieraksta, skaidroja Strazda.

Kā ziņots, vēl sestdien, 1.maijā, cilvēku rindu veidošanos pie vakcinācijas pret Covid-19 centriem ietekmēja gan tehniskie traucējumi, gan arī iedzīvotāju ļoti laicīga ierašanās uz vakcināciju, informēja NVD Vakcinācijas projekta pārstāvji.

Lai izvairītos no rindu veidošanās, cilvēki uz vakcinācijas pret Covid-19 centriem aicināti doties ne agrāk kā desmit līdz 15 minūtes pirms pieraksta, mudināja Veselības ministrijā.

Turpinot maija brīvdienās ieplānoto vakcināciju, svētdien vakcinācija, kā plānots, turpinājās Rīgā, Ķīpsalas hallē, Valmierā un Rēzeknē. Pret Covid-19 tika vakcinēti tikai tie iedzīvotāji, kuri jau iepriekš izvēlējās šīs vietas un laiku vietnē "manavakcina.lv".

Uz augšu
Back