Sv, 14.08.2022.

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā noslēgušies renovācijas darbi

TVNET/LETA
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā noslēgušies renovācijas darbi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Renovētās telpas Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas 3. korpusa operāciju blokā.
Renovētās telpas Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas 3. korpusa operāciju blokā. Foto: Evija Trifanova/LETA

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā noslēgušies renovācijas darbi, kuru rezultātā ārstniecības iestāde varēs palielināt veicamo operāciju apjomu, informēja ārstniecības iestādē.

Renovācija notikusi slimnīcas 3.korpusā, kur atrodas Ambulatorā nodaļa, viens no operāciju blokiem, kā arī 1.nodaļa. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 1 788 847 eiro. Projekts īstenots, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda un valsts līdzfinansējumu.

Renovācijas darbu laikā tika izremontēta 3.korpusa otrā stāva kreisā puse, ierīkojot tur pacientu palātas, sanitāros mezglus un dušas. Virs šīm telpām bija bojāts jumta pārsegums, telpās nonāca mitrums un tika bojāta telpu apdare, šobrīd šī problēma ir novērsta, atjaunojot jumta segumu. Tāpat ēkā ir paplašinātas durvju ailes, lai tās būtu piemērotas pacientiem ar kustību traucējumiem.

Pēc slimnīcā paustā, trešā stāvā atjaunošana nebija veikta kopš 1996.gada, tāpēc telpas bija morāli un tehniski nolietojušās. Atjaunotais operāciju bloks ļaus būtiski palielināt veicamo operāciju apjomu, atzīmē ārstniecības iestādē.

Korpusā atradās tehniski un morāli novecojis lifts, kurš tika nodots ekspluatācijā 1968.gadā un kura ekspluatācija tika nodrošināta ar lifta operatora palīdzību, līdz ar to ārpus operatora darba laika lifts nebija pieejams lietošanai. Šobrīd ir veikta lifta šahtas pārbūve un lifta nomaiņa, uzstādot mūsdienīgu automātisko liftu, kas ievērojami atvieglos pacientiem un personālam šīs ēkas pieejamību.

Tāpat projekta laikā ir veikta datortomogrāfijas kabineta vienkāršotā atjaunošana 34 kvadrātmetru plātībā un iepirkts medicīniskais aprīkojums - operāciju galds, neiroķirurģijas operāciju mikroskops, anestēzijas iekārta, datortomogrāfijas iekārta un ķirurģiskā rentgeniekārta ortopēdiskā komplektācijā.

Plānots, ka veiktie renovācijas darbi un uzlabojumi pacientu un personāla ērtībām, paplašinātās telpas un papildus iegādātās medicīnas tehnoloģijas ļaus uzlabot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti Rīgas pilsētas, Rīgas reģiona un visas Latvijas iedzīvotājiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu