Par "Latvijas attīstībai" līdzpriekšsēdētājiem ievēlēti Ijabs, Plešs un Stapulone

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 4
Foto: Evija Trifanova/LETA

Partija "Latvijas attīstībai" (LA) šodien kongresā ievēlēja trīs līdzpriekšsēdētājus - Eiropas Parlamenta deputātu Ivaru Ijabu, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Artūru Tomu Plešu un Priekuļu novada domes priekšsēdētāju Elīnu Stapuloni.

Bijušais LA vadītājs, pašreizējais Saeimas deputāts Juris Pūce jaunievēlētos līdzpriekšsēdētājus novērtēja kā "superenerģisku līderu komandu", kura LA vedīs uz jauniem sasniegumiem. Viņš saistībā ar jaunajiem līderiem norādīja, ka partijai ir jābūt spēcīgai Eiropas, nacionālajā un reģionālajā līmenī.

Ijabs kongresā pauda, ka LA ir izaugusi no organizācijas ar vienu līderi līdz līderu komandai ar vienādu pilnvarojumu. EP deputāts akcentēja, ka svarīgs ir profesionālisms un skaidrība par to, ko gribam sasniegt, un norādīja, ka LA vēlas turpināt darbu pie modernas, atvērtas un konkurētspējīgas Latvijas veidošanas.

Ijabs pauda, ka nepieciešams kopīgi un saliedēti strādāt ar jauniem izaicinājumiem, kas ir jūnija pirmajā sestdienā paredzētās pašvaldību vēlēšanas un 2020.gada rudenī gaidāmās Saeimas vēlēšanas.

Viens no partijas līderiem Edgars Jaunups savā uzstāšanās reizē norādīja uz nepieciešamību pēc LA domes izveides nākotnē, kurā par lēmumiem spriestu LA pārstāvji no visiem pārstāvniecības līmeņiem Eiropā un Latvijā valsts un pašvaldību līmenī.

Savukārt Revīzijas komisijas ziņojumā kongresā cita starpā tika norādīts, ka, ņemot vērā, ka agrāk partija ieņēmumos saņēma par 4000 eiro vairāk, nekā likumā konkrētajiem cilvēkiem bija atļauts pārskaitīt, tad attiecīgā summa bija jāpārskaita atpakaļ tās sniedzējiem.

Sākotnēji kongresā tika nolemts grozīt partijas statūtus, lai no viena priekšsēdētāja pārietu uz trim līdzpriekšsēdētājiem ar vienādām pilnvarām un atbildību.

Līdzšinējie LA statūti bija paredzējuši, ka partijai ir viens valdes priekšsēdētājs.

Kopš pērnā gada LA nebija ievēlēts valdes priekšsēdētājs, bet priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs bija Ijabs.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 4

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais