Kaimiņš asi kritizē "KPV LV" deputātu un ministru darbu un komentē Gobzema izslēgšanu no partijas

Artuss Kaimiņš FOTO: Paula Čurkste/LETA

Ramonas Petravičas atrašanās Ministru kabinetā ir "pārpratums" un partija "KPV LV" pastāv, lai apgūtu valsts piešķirto finansējumu, šovakar LTV raidījumā "Viens pret vienu" pauda Saeimas deputāts, politiķis Artuss Kaimiņš, partijas bijušais biedrs un viens no tās dibinātājiem.

Komentējot partijas KPV LV rašanos un tam sekojošo krahu, Kaimiņš atzina: "Partijas dibināšana bija politiskais romantisms no manas puses."

"Man ir jāatvainojas Latvijas sabiedrībai, ka man ir trūkusi kapacitāte pārbaudīt tos cilvēkus,

kas bija man blakus, kad gājām uz vēlēšanām."

"KPV LV" pagājušajās Saeimas vēlēšanās ieguva 16 vietas Saeimā, kopā saņemot 120 264 vēlētāju atbalstu. Tam sekojošā "KPV LV" Saeimas frakcijas iziršana sākās jau drīz pēc 13. Saeimas darba gaitu sākšanas, kad daļa partiju pārstāvošo deputātu atteicās atbalstīt Krišjāņa Kariņa vadīto valdību.

Bijušais partijas dibinātājs, kurš tās rindas atstāja vairāk nekā pirms gada, atklāja, ka bija vīlies savas partijas ministru attieksmē pret Aivaru Lembergu.

"Man likās nepieņemami tas, ka vienīgie ministri, kas brauca uz Ventspili spiest roku Lembergam (piebilde: koncertzāles "Latvija" atklāšanas ceremonijā), bija Petraviča, Nemiro un Ģirģens (trīs ministri, kas pārstāv partiju "KPV LV"). Es vienmēr esmu uzsvēris, ka Lembergs ir Latvijas lielākā nelaime.

Brīdī, kad iegājām Saeimā, izrādījās, ka ZZS ir ok. Kā man to paskaidrot pašam sev?"

Komentējot Alda Gobzema izslēgšanu no partijas, toreizējais partijas vadītājs norāda, ka izvēle ir bijusi skaidra.

"Tas nosauktais "premjerministrs", kuram visas partijas bija labas, ka tik varētu nopelnīt?

Man viņš bija jāizslēdz no partijas. Protams."

Kaimiņš savā kritikā pret partijas "KPV LV" darbu pēc aiziešanas bija tiešs un neslēpa cinismu.

"Es uz to skatos kā uz garu anekdoti, kurai katru dienu iznāk jauna epizode. Vakar Možvillo paziņojums par pankūkām; aizvakar – Šmidres paziņojums, ka viņa palīgi būs Vilis Krištopans un Ojārs Kehris.

Virkne no maniem partijas kolēģiem ir palikuši kā bailīgas zivis, kuras pašlaik apkārt peld piepūtušās un izliekas par lielām zivīm."

Atbildot uz jautājumu, vai pajukušajai frakcijai pienāktos kāds no ministru portfeļiem, Kaimiņa atbilde ir viennozīmīga: "Nekādā gadījumā!"

"Ja runājam par "KPV LV" partijas deputātiem, tad uzskatu, ka neviens no viņiem nav pelnījis atrasties ministra krēslā.

Ramona Petraviča ir kā pārpratums Saeimā un Ministru kabinetā."

Kaimiņš atteicās komentēt savus nākotnes plānus, norādot, ka šobrīd koncentrējas uz darbu koalīcijā un Saeimas komisijā.

"Šobrīd es strādāju kā koalīcijas deputāts. Pašlaik mani nav uzrunājis neviens no politiskajiem spēkiem.

Man ir bijusi ļoti laba sadarbība un līdzīgas vērtības ar JKP, bet par nākotni pašlaik nekomentēšu."

Uz augšu
Back