C, 21.09.2023.

Jeruzalemes Aksas mošejas kompleksā atsākušās policijas un palestīniešu sadursmes

LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Jeruzalemē Aksas mošejas kompleksā piektdien atkal izcēlušās sadursmes Izraēlas policijas un palestīniešu protestētāju starpā.

Izraēlas policijas preses pārstāvis Mikijs Rozenfelds sacīja, ka sadursmes izcēlušās Aksas mošejas esplanādē.

Aksas mošeja atrodas Jeruzalemes vecpilsētā, vietā, kuru ebreji dēvē par Tempļa kalnu, bet musulmaņi par Al Haram aš Šarīfu - Cēlo svētnīcu. Mošejas komplekss ir trešā nozīmīgākā musulmaņu svētvieta pēc Mekas un Medīnas un visnozīmīgākā jūdaisma svētvieta, kur atradies Bībelē aprakstītais Jeruzalemes templis.

"Simtiem cilvēku apmētāja policistus ar akmeņiem un degbumbām," sacīja Rozenfelds, norādot, ka policija atbildējusi un sākusi izklīdināt pūli.

Ziņu aģentūras AFP žurnālists no Jeruzalemes vecpilsētas ziņo, ka sadursmes turpinās, un policija izmanto gumijas lodes un trokšņa granātas.

Pirms divām nedēļām līdzīgas sadursmes Aksas mošejas kompleksā un ebreju kolonistu draudi anektētajā Austrumjeruzalemē izlikt no mājām palestīniešus noveda pie karadarbības izcelšanās starp Gazas joslā valdošo islāmistu kustību "Hamas" un Izraēlas armiju.

Kopš 10.maija karadarbībā Izraēlas gaisa triecienos tika nogalināti apmēram 230 palestīniešu Gazas joslā, bet no Gazas joslas raidītas raķetes nogalināja 12 cilvēkus Izraēlā.

Naktī uz piektdienu abas puses vienojās par pamieru.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais