10 dabīgas lietas, kas palīdz samazināt svaru

Egoiste
10 dabīgas lietas, kas palīdz samazināt svaru
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: Voyagerix/Shutterstock

Lai arī visiem sen skaidrs, ka ideālās formas sasniegšanai un svara samazināšanai nekādi brīnumlīdzekļi nepalīdzēs un būs vien cītīgi jāstrādā, pārskatot savu ēdienkarti un pievēršoties aktīvam dzīvesveidam, daba ir parūpējusies par vairākiem labiem ceļabiedriem, kas būs lieliski sabiedrotie cīņā ar liekajiem kilogramiem. Kuri ir šie dabas produkti un kā tie var palīdzēt, gatavojoties pludmales sezonai, stāsta zaļās farmācijas uzņēmuma ārsts Roberts Poļakovs.

Raksts no TVNET arhīva. 

Foto: Pixabay

Ingvers

Tonusam, vitalitātei, enerģijai un noturībai pret nogurumu. Veicina vielmaiņu un uzlabo gremošanas sistēmas darbību, ir lielisks antioksidants, vērtīgs vitamīnu un minerālvielu avots, kas palīdz sakārtot ne tikai organisma iekšējos procesus, bet uzlabo arī ādas stāvokli.

Foto: Pixabay

Zaļā tēja

Tās sastāvā esošās vielas labvēlīgi ietekmē visu organismu – darbojas tonizējoši, attīra, saista brīvos radikāļus, uzlabo asinsvadu stāvokli un palīdz šūnu atjaunošanās procesos. Zaļā tēja mazina apetīti, veicina vielmaiņu un organisma detoksikāciju, paaugstina enerģijas līmeni un palīdz labāk izmantot organisma iekšējās enerģijas rezerves. Tā ir spēcīgs antioksidants un lielisks profilaktisks līdzeklis novecošanas aizkavēšanai.

 
Foto: Pixabay

Greipfrūti

Vielmaiņas veicinātāji un gremošanas sistēmas aktivizētāji. Greipfrūti satur fermentus, kas uzlabo uzņemtā uztura pārstrādi, labāk sašķeļ barības vielas līdz pat sīkām molekulām un šķeļ saliktos taukos. Tie ir vērtīgs vitamīnu un minerālvielu avots, kā arī lieliski antioksidanti.

 
Foto: Pixabay

Safrāns

Rosina endorfīnu izdalīšanos, uzlabo ādas stāvokli, palīdz mazināt apetīti un vecina vielmaiņu.

 
Foto: Krasula/Shutterstock

Pipari

Arī pipari ir lielisks vitamīnu un minerālvielu avots ar antioksidatīvu iedarbību, kas veicina vielmaiņu un organisma detoksikāciju. Turklāt pipari rosina tā sauktā laimes hormona jeb endorfīna izdalīšanos organismā.

 
Foto: PantherMedia/ScanPix

Brūnaļģes

Tās ir lielisks vitamīnu un minerālvielu avots (brūnaļģes satur tik vērtīgo jodu, kas uz sauszemes sastopams reti), ceļ enerģijas līmeni, veicina gremošanas procesus, organisma detoksikāciju un palīdz aktīvāk strādāt vielmaiņai.

 
Foto: rekkathon/Shutterstock

Garcīnijas ekstrakts

Kambodžas garcīnija ir citrusauglis, kas satur aktīvo vielu hidroksicitronskābi. Tā iesaistās organisma bioķīmiskajā procesā un kavē jaunu tauku šūnu sintēzi no ogļhidrātiem. Cilvēkam veidojas ilgāka sāta sajūta un mazinās apetīte. Tāpat garcīnijas ekstrakts veicina ātrāku tauku «sadedzināšanu».

 
Foto: PantherMedia/ScanPix

Zīdkoka ekstrakts

Samazina apetīti, veicina vielmaiņu un uzlabo gremošanu. Zīdkoka ekstraktam piemīt lieliskas spējas profilaktiski aizkavēt novecošanās procesus un uzlabot ādas stāvokli.

Foto: Soyka/Shutterstock
 

Godži ogas

Lielisks enerģijas un spēka avots, kas aizkavē novecošanos, veicina vielmaiņu un organisma detoksikāciju. Godži ogas samazina apetīti, pazemina holesterīna līmeni un palīdz stiprināt imūnsistēmu.

 
Foto: Pixabay

Rūgtais apelsīns

Samazina apetīti, veicina vielmaiņu un uzlabo gremošanu. Tas veicina organisma detoksikāciju, palīdz izdalīties endorfīniem, kā arī satur virkni vērtīgu vitamīnu un minerālvielu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu