Pk, 7.10.2022.

Atstādināts Rīgas domes Satiksmes departamenta direktors Reinbahs

Papildināts ar Reinbaha komentāru
TVNET/LETA
Atstādināts Rīgas domes Satiksmes departamenta direktors Reinbahs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 15
Rīgas domes Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs tikšanās laikā ar Satiksmes departamenta vadību, lai pārrunātu velojoslu eksperimenta norisi Aleksandra Čaka ielā.
Rīgas domes Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs tikšanās laikā ar Satiksmes departamenta vadību, lai pārrunātu velojoslu eksperimenta norisi Aleksandra Čaka ielā. Foto: Edijs Pālens/LETA

No amata atstādināts Rīgas domes Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs, šodien preses konferencē informēja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).

Vicemērs Vilnis Ķirsis (JV) informēja, ka ir saņemta informācija no trauksmes cēlēja par vairākiem pārkāpumiem departamentā.

Iespējams, Satiksmes departamentā pieļauta fiktīvā nodarbinātība, pašvaldības mantas izšķērdēšana un interešu konflikts.

Līdz ar to Reinbahs ir atstādināts un tiks veikta pārbaude.

Lēmums par Reinbaha atstādināšanu esot pieņemts, jo viņš atteicies sniegt pieprasīto informāciju. Līdz ar to esot pamatotas aizdomas, ka viņš varētu censties slēpt informāciju, vai ietekmēt pārbaudi.

Kā preses konferencē informēja Rīgas pilsētas izpilddirektora padomnieks juridiskajos jautājumos Māris Knoks, divas disciplinārlietas Reinbaham jau ir noslēgušās ar disciplinārsodiem un ir ierosināta vēl viena.

Lai nodrošinātu departamenta darbības nepārtrauktību par tā direktora pienākumu izpildītāju iecelts Jānis Vaivods, kurš līdz šim bija departamenta direktora biroja vadītājs.

Kā preses konferencē skaidroja Ķirsis, ne pašvaldības vadība, ne iedzīvotāji nav apmierināti ar Satiksmes departamenta paveikto darbu.

Kā piemērus viņš minēja ziemā nenotīrītās ielas, pavasarī laikus nenovāktās smiltis, kuras joprojām put un lido pa gaisu.

Ķirsis norādīja arī uz dažādu satiksmes projektu kavēšanos. Jau pagājušā gada rudenī un ziemā ticis runāts par pagaidu velojoslu izveidi, lai Covid-19 ierobežojumu dēļ, iedzīvotājiem radītu drošu pārvietošanās iespēju.

Pašlaik, laikā, kad velojoslām jau bija jābūt iezīmētam, tiek sludināti iepirkumi un izskatoties, ka Covid-19 pandēmija beigsies ātrāk, nekā tiks izveidotas pagaidu velojoslas, piebilda Ķirsis.

Savukārt Reinbahs šodien izplatīja paziņojumu, kurā norāda, ka viņa atstādināšana ir ilgstoši plānota izrēķināšanās.

Reinbaham šī nav pirmā atstādināšana no amata. Savulaik viņa atstādināšanu prasīja iepriekšējā domes sasaukuma opozīcijas partija "Vienotība". 2015.gadā deputāti bija saņēmuši vēstuli no Korupcijas novēršanas apkarošanas biroja (KNAB), kurā apliecināts, ka KNAB lietvedībā ir kriminālprocess, kurā Reinbaham piemērots aizdomās turētā statuss.

Savukārt 2016.gada augustā pēc sanāksmes par Rīgas ielu remontdarbu gaitu Reinbahs tika atstādināts no amata. Vēlāk viņu no amata atbrīvoja ar toreizējā domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (S) lēmumu.

Reinbahs to pārsūdzēja tiesā, un 2019.gada martā tiesvedība tika izbeigta un Reinbahs atjaunots amatā.

Atgriežoties darbā Satiksmes departamentā, Reinbahs aģentūrai LETA sacīja, ka pirmās viņa prioritātes būs satiksmes organizācija uz tiltiem, bedres pilsētas ielās un gaisa kvalitāte Rīgā.

Reinbahs atstādināšanu vērtē kā ilgstoši plānotu izrēķināšanos

Atstādināšana no amata ir ilgstoši plānota izrēķināšanās, izmantojot visus iespējamos līdzekļus, uzskata līdzšinējais Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītājs Vitālijs Reinbahs.

Zinot, ka viņu plāno atstādināt no amata, Reinbahs 15.aprīlī vērsies tiesībsargājošajās institūcijās, lai tiktu veikta pārbaude par Rīgas domes vadošo amatpersonu, iespējams, prettiesiski veiktām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli un tirgojoties ar ietekmi.

Viņa ieskatā Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis (JV) jau kopš pagājušā gada oktobra esot izmantojis visus iespējamos līdzekļus, lai nomainītu Satiksmes departamenta direktoru.

"Saprotot, ka tiesiskā ceļā manis atstādināšanai nav pamata, tika izmantotas citas metodes - izteikti draudi par amata atstāšanu, veikta tirgošanās ar savu varu un ietekmi, kā arī īstenotas represijas - vadības uzdevumu došana ar ļoti īsiem, praktiski neizpildāmiem termiņiem un atsevišķos gadījumos - prettiesisku uzdevumu došana, piemēram, liekot iejaukties iepirkumu komisijas darbā, kam es kategoriski nepiekritu," norādīja Reinbahs.

Viņaprāt, neesot pieļaujams, ka politiski ievēlētas personas nevis īsteno savu vēlētāju intereses un meklē iespējas, kā sekmīgi sadarboties ar izpildvaras struktūrām, bet tieši pretēji - ar represiju palīdzību politiski izrēķinās ar Rīgas domes struktūru vadību.

"Izskatās, ka tas ir veids, kādā notiek un notiks pašvaldības struktūrvienību pārveidošana un reorganizācija. "Pareizie" darbinieki un vadītāji var amatu saglabāt, bet "nepareizie" darbinieki tiek atlaisti vai, labākajā gadījumā, viņiem tiek piedāvāti citi zemāka līmeņa amati, pretī piedraudot ar auditiem, pārbaudēm, vadības uzdevumiem un disciplinārsodiem," norāda Reinbahs.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu