Andreja Sozinova lieta: drošības dienests veicis pārbaudes 18 objektos

TVNET/LETA
Andreja Sozinova lieta: drošības dienests veicis pārbaudes 18 objektos
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Andrejs Sozinovs
Andrejs Sozinovs Foto: Paula Čurkste/LETA

Valsts drošības dienests (VDD) Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieka Andreja Sozinova lietā veicis izmeklēšanas darbības 18 objektos.

VDD aģentūrai LETA norādīja, ka dienests otrdien veica procesuālās darbības 18 objektos, kas saistīti ar vairākām personām.

Sākotnējo procesuālo darbību laikā VDD ir ieguvis lielu daudzumu datu nesēju un dokumentu, un pašlaik tiek veikta iegūto materiālu analīze.

VDD veic tālākas izmeklēšanas darbības, tādēļ plašākus komentārus nesniedz, līdz ar to oficiāli nav zināms, pēc kāda Krimināllikuma panta lieta ierosināta, un cik kopumā personas aizturētas.

Valsts policijas (VP) Sabiedrisko attiecību nodaļa vakar paziņoja, ka aizturētas divas policijas amatpersonas un ir veiktas kratīšanas arī viņu darba vietās. Trešdien VP aģentūrai LETA norādīja, ka tiklīdz policija saņems informāciju no procesa virzītājiem, par amatpersonu statusiem un iespējamiem drošības līdzekļiem, tad policijas vadība lems par viņu tālāko nākotni amatos.

Portāli "pietiek.com" un "kompromat.lv" vēstīja, ka otrs aizturētais ir Igors Tomaševs. LETA noskaidroja, ka Tomaševs ir Rīgas Teikas iecirkņa priekšnieks, kurš iepriekš bija Sozinova vietnieks laikā, kad Sozinovs vadīja Rīgas reģiona Kriminālpolicijas pārvaldi. Tolaik Tomaševs vadīja minētās pārvaldes 3.biroju, kura pārziņā ir ekonomiska rakstura noziegumu izmeklēšana.

"Kompromat.lv" arī vēsta, ka starp aizturētajiem ir arī "LPB Bank" drošības dienesta vadītājs un operatīvās darbības notikušas arī bankā. Bankas pārstāve Jūlija Zeile aģentūrai LETA teica, ka banka komentārus nesniegs.

Likums dod tiesības personu aizturēt līdz 48 stundām. Ja personu atzīst par aizdomās turēto un ir nepieciešams, personai var piemērot drošības līdzekli, no kuriem bargākais ir apcietinājums.

Jau ziņots, ka pērn novembrī notika policijas amatpersonu rotācijas, kuru rezultātā ar mērķi stiprināt darba organizācijas un iekšējās kontroles sistēmas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieka, Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka amatā tika pārcelts toreizējais Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks, Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Juris Staļģevics.

Iepriekš šo amatu Rīgas reģiona pārvaldē ieņēma Sozinovs, kurš līdz ar rotāciju tika dienesta interesēs uz trīs gadiem pārcelts Staļģevica vietā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu