EZA apstiprina "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnas izmantošanu no 12 gadu vecuma

Papildināts
TVNET/LETA
EZA apstiprina "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnas izmantošanu no 12 gadu vecuma
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
13-aastane Grace Mondillo sai kolmapäeval Pfizer-BioNTechi vaktsiini Pennsylvania osariigis.
13-aastane Grace Mondillo sai kolmapäeval Pfizer-BioNTechi vaktsiini Pennsylvania osariigis. Foto: HANNAH BEIER/REUTERS/Scanpix

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) piektdien apstiprināja uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" izstrādātās Covid-19 vakcīnas izmantošanu Eiropas Savienībā (ES) vecuma grupā no 12 līdz 15 gadiem.

Tā kļuvusi par pirmo Covid-19 vakcīnu, kam ES dota zaļā gaisma pusaudžu potēšanai.

Līdz šim "Pfizer" un "BioNTech" izstrādātā Covid-19 vakcīna atļauta cilvēkiem no 16 gadu vecuma.

"Kā gaidīts, EZA Cilvēka medikamentu komiteja šodien apstiprinājusi "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnas izmantošanu pusaudžiem no 12 līdz 15 gadiem," pavēstīja EZA Bioloģisko veselības apdraudējumu un vakcīnu stratēģijas vadītājs Marko Kavaleri.

ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) jau ir apstiprinājusi uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" izstrādātās Covid-19 vakcīnas izmantošanu bērniem 12 līdz 15 gadu vecumā.

EZA vadītāja Emera Kuka šomēnes sacīja, ka aģentūra paātrinātā kārtībā izvērtē vakcīnas apstiprināšanu jauniešiem. Sākotnēji tika gaidīts, ka lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts jūnijā.

Kuka 11.maijā medijiem atklāja, ka EZA ir saņēmusi datus no "Pfizer" un "BioNTech" un nākamo divu nedēļu laikā solīts piegādāt datus no klīniskajiem izmēģinājumiem un pētījumiem, kas veikti Kanādā.

Veselības ministrija ir informējusi, ka 12 līdz 15 gadus vecu bērnu vakcināciju Latvija plāno sākt no šī gada 2.jūnija.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu