Ādažu un Carnikavas domju priekšsēdētāji sāk sarunas par sadarbību apvienotajā novadā

Māris Sprindžuks FOTO: Zane Bitere/LETA

Šodien sākušās sarunas par turpmāko sadarbību jaunievēlētajā Ādažu novada domē, pauda visvairāk vietu ieguvušo politisko spēku pārstāvji.

Ādažu mērs Māris Sprindžuks, kura pārstāvētā Latvijas Reģionu apvienība (LRA) ieguvusi sešas no 15 vietām domē, skaidroja, ka viņš cer izveidot maksimāli plašu koalīciju. Viņa ieskatā, nedrīkst pieļaut, lai apvienotajā novadā kāda iedzīvotāju daļa justos nenovērtēta un atstumta.

Viņš cer atrast balansu starp politiskajiem spēkiem un izveidot tādu koalīciju, kurā no paša sākuma nebūtu ieprogrammētas kādas nepārvaramas pretrunas.

Sprindžuks uzskata, ka iepriekšējā Ādažu novada domes sasaukumā nebija izteiktas koalīcijas un opozīcijas. Lai gan LRA būtu spējusi viena pati organizēt lēmumu pieņemšanu, tomēr lēmumu pieņemšanā maksimāli esot tikuši iesaistīti ari citu partiju deputāti.

Arī jaunajā domē Sprindžuks vēlas darbu organizēt tā, lai opozīcija netiek pastumta malā, bet lēmumu pieņemšanu spēj ietekmēt visi deputāti.

Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, kuras pārstāvētā Latvijas Zemnieku savienība (LZS) ieguvusi četras vietas jaunajā Ādažu novada domē, apliecināja, ka runājusi ar Sprindžuku par iespējamo sadarbību novada domē.

Viņa atbalsta plašas koalīcijas izveidi, iesaistot arī citus politiskos spēkus. Kā piemēru Mieriņa minēja Latvijas Zaļo partiju (LZP), kura vēlēšanās izcīnījusi vienu vietu novada domē.

Arī pret sadarbību ar bijuši Carnikavas novada domes opozīciju viņai neesot iebildumu. "Man šobrīd nav sarkano līniju. Mēs esam ievēlēti domē un gribam strādāt," uzsvēra Mieriņa.

Jau ziņots, ka pašvaldību vēlēšanās jaunajā jeb paplašinātajā Ādažu novadā uzvarējusī LRA ieguvusi sešas deputātu vietas no kopumā 15 domes deputātu mandātiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie rezultāti. LRA domē pārstāvēs Sprindžuks, Kerola Dāvidsone, Valērijs Bulāns, Kristīne Savicka, Karina Miķelsone un Ieva Roze.

LZS ieguvusi četras vietas un no tās ievēlēta Mieriņa, Genovefa Kozlovska, Gatis Miglāns un Raivis Pauls. Jauno konservatīvo partiju Ādažu novadā pārstāvēs Imants Krastiņš un Arta Deniņa, "Saskaņu" - Jānis Leja, LZP - Gundars Bojārs, bet apvienoto "Kustības "Par!""/"Jaunās vienotības" sarakstu - Sniedze Brakovska.

Uz augšu
Back