No 1.jūlija stāsies spēkā jaunie muitas noteikumi par pasūtījumiem no ārpus Eiropas Savienības

Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes plāksne. FOTO: Paula Čurkste/LETA

No 1.jūlija stāsies spēkā jaunie muitas noteikumi, kuri paredz, ka par pasūtījumiem no trešajām valstīm saņēmējiem jāiesniedz elektroniska deklarācija un jāmaksā pievienotās vērtības nodoklis (PVN), norāda Finanšu ministrija (FM).

Ministrijā skaidroja, ka šāda kārtība noteikta, lai aizsargātu Eiropas Savienības (ES) valstu tirgu no negodīgas konkurences, jo pašlaik zemas vērtības sūtījumi tiek ievesti milzīgos apjomos, nemaksājot PVN.

Patlaban par sūtījumiem no trešajām valstīm PVN jāmaksā, ja preces vērtība pārsniedz 22 eiro. Taču

no 1.jūlija visā ES par precēm, kas iegādātas ārpus bloka, PVN būs jāmaksā, sākot no pirmā centa.

12

"Ja kopējā preču vērtība sūtījumā nepārsniegs 150 eiro, būs jāmaksā tikai PVN. Ja preču vērtība sūtījumā pārsniegs 150 eiro, būs jāmaksā PVN un ievedmuitas nodoklis. Ja sūtījumā būs ar akcīzes nodokli apliekamā prece, papildus būs jāmaksā akcīzes nodoklis," informēja ministrijā.

Piemēram, sūtījuma dokumentos preces vērtība būs norādīta desmit eiro un piegādes izmaksas divi eiro. Sūtījumā būs prece, kurai piemērojama PVN standarta likme 21% apmērā. Aprēķinot PVN, tiks ņemta vērā preces vērtība un dokumentos norādītās piegādes izmaksas. Līdz ar to saņēmējam būs jāsamaksā PVN 21% no 12 eiro jeb 2,52 eiro.

Atmuitošana un PVN apmaksa būs jāveic arī par tām precēm, kas pasūtītas pirms 1.jūlija, bet piegādātas pēc. Tāpat FM aicināja pievērst uzmanību tam, no kurienes faktiski tiks nosūtītas preces, arī pasūtot tās no Eiropas, jo mēdz būt gadījumi, kad sūtītāja centrālā noliktava atrodas kādā trešajā valstī.

"Ja trešās valsts komersants, reģistrējoties noteiktā kārtībā, izmantos iespēju ES darboties speciālajā tālpārdošanas režīmā - IOSS, tam būs tiesības iekļaut PVN preces cenā. Tādā gadījumā pircējs PVN samaksās preces iegādes brīdī, un vēlāk šis PVN nonāks sūtījuma saņēmēja dalībvalsts budžetā. Ja komersants izmantos IOSS režīmu, preces atmuitos "Latvijas pasts" vai eksprespasta pārvadātājs, bet sūtījuma saņēmējam nekādas muitas formalitātes nebūs jākārto," norādīja FM.

Uz augšu
Back