Rancāns: Šobrīd redzam Policijas akadēmijas likvidēšanas lēmuma sekas

Deputāts Juris Rancāns FOTO: Edijs Pālens/LETA

Lai celtu policijas profesijas prestižu un nodrošinātu profesionālu apmācību, ir jāatjauno Policijas akadēmija, šodienas Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē pauda tās priekšsēdētājs Juris Rancāns. 

Viņš uzsvēra, ka veidojot Policijas akadēmiju nav jādomā par finansiāliem līdzekļiem, jo akadēmija nav tikai vieta, kurā apgūst profesionālās prasmes, bet arī iestāde, kurā audzina patriotismu.

"Policijas akadēmijai ir arī profesijas prestiža celšanas misija, jo pašlaik ar pastāvošo sistēmu studenti vienkārši nevēlas mācīties par izmeklētajiem, vai prokuroriem," sacīja politiķis.

Rancāns pauda viedokli, ka arī demokrātijas uzturēšana izmaksā lielus līdzekļus, bet tas nenozīmē, ka no tās ir jāatsakās. "Lētākais nekad nav labākais. Mēs pašlaik redzam politiskā lēmuma sekas, kuras tika īstenotas desmit gadus atpakaļ, kad Policijas akadēmija tika likvidēta".

Jaunievēlēta iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) pauda pretēju viedokli, sakot, ka pašlaik tiks izskatīti arī citi varianti. Ministre piedāvāja paplašināt izglītības programmas jau esošajās universitātēs un koledžās. "Akadēmija izveide prasīs ļoti lielus finansiālus līdzekļus un pirms tās izveides ir jāizvērtē, vai šīs izmaksas būs lietderīgas".

Iepriekš vēstīts, ka bijušais iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) pauda atbalstu akadēmijas izveidei. Arī Valsts prezidents Egils Levits bija paudis viedokli, ka Policijas akadēmijas atjaunošana ir svarīga Latvijas iekšējās drošības stiprināšanai un, ka tās slēgšana iepriekš bijusi kļūda.

Uz augšu
Back