Straujās Covid-19 izplatības dēļ Maskavā izsludina nedēļu ilgas brīvdienas
Papildināts

Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins FOTO: AFP/LETA

Krievijas galvaspilsētā Maskavā, reaģējot uz straujo Covid-19 izplatīšanos, dienas no 15. līdz 19.jūnijam, kas citos apstākļos būtu bijušas darbadienas, tiek pasludinātas par brīvdienām, sestdien paziņoja mērs Sergejs Sobjaņins.

"Lai apturētu saslimstības pieaugumu un aizsargātu cilvēku dzīvības, šodien esmu parakstījis rīkojumu, kas paredz par brīvdienām pasludināt dienas no 15. līdz 19.jūnijam, saglabājot darbiniekiem algu," savā blogā pavēstīja mērs.

Līdz ar to garās brīvdienas galvaspilsētā ilgs no 12. līdz 20.jūnijam, viņš piebilda.

Pirmdiena 14.jūnijs Krievijā ir kompensācijas brīvdiena, jo valsts svētku diena - Krievijas diena - ir sestdienā 12.jūnijā.

Mēra rīkojums attiecas uz visu īpašuma formu uzņēmumiem un organizācijām, kas parasti brīvdienās nestrādā.

Tas tomēr neattiecas uz iestādēm, kam ir "kritiski svarīga nozīme, lai nodrošinātu pilsētas infrastruktūras darbību", un aizsardzības uzņēmumus.

Noteikti jauni ierobežojumi izklaides, atpūtas un sabiedriskās ēdināšanas vietām, norādīja mērs.

"Sabiedriskās ēdināšanas vietās (restorānos, kafejnīcās, bāros), kā arī naktsklubos, karaoke zālēs, boulinga centros, diskotēkās un citās izklaides vietās aizliegts apkalpot apmeklētājus nakts stundās no plkst.23. līdz plkst.6," blogā skaidroja Sobjaņins.

25

Šie ierobežojumi būs spēkā no 13. līdz 20.jūnijam.

Lielajos parkos un dabas teritorijās tiks slēgtas atrakcijas, bērnu un sporta laukumi, citi atpūtas un izklaides objekti.

"Faktiski parkos varēs tikai pastaigāties," norādīja mērs.

25

Sobjaņins arī mudināja panākt, ka vismaz 30% nevakcinēto darbinieku strādā no mājām.

Epidemiologi uzskata, ka šobrīd nepieciešams samazināt vīrusa izplatīšanās ātrumu, skaidroja mērs, un tāpēc pieņemts šis lēmums.

Sestdien Maskavā apstiprināts kopš gada sākuma lielākais jauno koronavīrusa gadījumu skaits, pavēstīja amatpersonas. Inficēšanās ar Covid-19 vīrusu Maskavā apstiprināta vēl 6701 cilvēkam.

Pēdējo nedēļu laikā Maskavā un pārējā Krievijā strauji audzis inficēšanās gadījumu skaits. Vakcinācijas kampaņa noris gausi, kaut arī pašu valstī ražotās Covid-19 vakcīnas sabiedrībai ir plaši pieejamas.

Straujš inficēšanās gadījumu skaita pieaugums konstatēts arī Krievijas otrā lielākajā pilsētā Sanktpēterburgā, kas ir viena no Eiropas futbola čempionāta norises vietām.

Krievijā sestdien reģistrēti 13 510 jauni koronavīrusa gadījumi, kā arī 399 ar Covid-19 saistīti nāves gadījumu, liecina oficiālās aplēses.

Uz augšu
Back