Baidens Baltijai apliecina ASV gatavību piedalīties reģiona aizsardzības stiprināšanā
Papildināts

ASV prezidents Džo Baidens FOTO: Kenzo TRIBOUILLARD / POOL / AFP

ASV prezidents Džo Baidens, Briselē tiekoties ar Baltijas valstu līderiem, apliecinājis ASV atbalstu un gatavību piedalīties efektīva atturēšanas potenciāla un aizsardzības stiprināšanā reģionā apstākļos, kad NATO austrumu flangā pieaug ģeopolitiskā spriedze, pirmdien paziņojis Lietuvas prezidenta birojs.

Kā norādīts vēlāk izplatītajā Baltā nama paziņojumā, ASV prezidents akcentējis stingru ASV atbalstu Igaunijas, Latvijas un Lietuvas, kā arī visa Baltijas reģiona drošībai.

"Četru valstu līderi apņēmušies turpināt stiprināt mūsu politiskās, militārās un ekonomiskās partnerattiecības, ieskaitot arī sadarbību NATO aliansē, lai risinātu Krievijas un Ķīnas radītos izaicinājumus," tajā uzsvērts.

Tikšanās norisinājās NATO samita kuluāros. Latviju un Lietuvu tajā pārstāvēja prezidenti Egils Levits un Gitans Nausēda, bet Igauniju - premjerministre Kaja Kallasa.

"Šī tikšanās Baltijas valstīm bija patiesi nozīmīga. ASV izprot apdraudējumus, ar ko saskaras Baltijas valstis, un labi saprot, ka Krievijas nostāja kļūst agresīvāka un tā savās militārajās struktūrās cenšas integrēt Baltkrieviju. Mums tika apliecināts, ka ASV uzskata, ka mūsu reģions ir stratēģiski nozīmīgs [Ziemeļatlantijas] aliansei un ir būtiski tur stiprināt atturēšanu un aizsardzību," norādījis Nausēda. "Esmu pārliecināts, ka prezidents Baidens, tiekoties ar Krievijas vadītāju [Vladimiru] Putinu, sniegs nepārprotamu vēstījumu par NATO vienotību un saliedētību, reaģējot uz agresīvām un nedraudzīgām Krievijas darbībām."

Lietuvas prezidents šīs tikšanās laikā uzsvēris, ka ASV līdzdalība reģiona drošības un aizsardzības stiprināšanā ir "svarīgākais Krievijas savaldīšanas faktors".

"Mēs vēlētos lielāku ASV militāro klātbūtni Lietuvā un Baltijas valstīs - tas būtu labākais un būtiskākais uzmanības apliecinājums mūsu reģiona drošībai," paziņojumā presei citēts Nausēdas teiktais.

Uz augšu
Back