Sāksies debates krimināllietā pret LKS politiķi Fileju par okupācijas noliegšanu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: Zolnierek, Shutterstock.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsēta tiesā šodien plkst.10 sāksies tiesu debates krimināllietā, kurā par Latvijas okupācijas noliegšanu apsūdzēts partijas "Latvijas Krievu savienība" (LKS) politiķis Aleksandrs Filejs, informēja tiesā.

Valsts drošības dienests (VDD) iepriekš informēja, ka tas rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret kādu Latvijas pilsoni par Latvijas okupācijas publisku noliegšanu un PSRS īstenoto kara noziegumu slavināšanu.

Persona savā sociālā tīkla "Facebook" profilā 2019.gada 17.jūnijā - Latvijas Republikas okupācijas atceres dienā - publicēja "apsveikumu svētkos". VDD vērtējumā, persona publicētajā ierakstā, selektīvi atlasot un savās interesēs interpretējot vēsturiskās norises, noliedza 1940.gada 17.jūnijā PSRS īstenoto Latvijas okupāciju un šo Latvijas valstij un tautai traģisko notikumu interpretēja kā iedzīvotājiem labvēlīgu.

Par PSRS kara noziegumu pret Latviju un tās iedzīvotājiem publisku slavināšanu, noliegšanu, attaisnošanu un rupju noniecināšanu likums paredz brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Jau ziņots, ka Filejs 2019.gada pavasarī tika ievēlēts par vienu no LKS valdes locekļiem. LKS pārstāvji jau iepriekš figurējuši vai turpina būt iesaistīti dažādos VDD izmeklētos kriminālprocesos.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu