Jakutijas šamanim psihiatriskajā slimnīcā pasliktinājusies veselība

Jakutijas pašpasludinātais šamanis Aleksandrs Gabiševs. FOTO: Ekrānšāviņš no YouTube video

Jakutijas pašpasludinātajam šamanim Aleksandram Gabiševam, kurš iepriekš vairākas reizes mēģināja ar kājām no Sibīrijas aiziet līdz Maskavai, lai “izdzītu” prezidentu Vladimiru Putinu, psihiatriskajā slimnīcā pasliktinājusies veselība, vēsta izdevums “The Indider”.

Gabiševs norādījis, ka viņu nomokot vājums un regulāri reibstot galva.

Gabiševs šobrīd atrodas psihiatriskajā slimnīcā Jakutskā, kur viņš atrodas jau gandrīz piecus mēnešus.

Viņš advokātiem arī sūdzējies, ka viņam neļaujot doties pastaigās un lietot telefonu.

Februārī tiesa Gabiševam noteica piespiedu ārstēšanu psihiatriskajā slimnīcā. Piespiedu ārstēšana viņam noteikta, jo Gabiševs esot kategoriski atteicies iziet iepriekš viņam psihiatriskajā slimnīcā noteikto ārstniecības kursu.

Kā ziņots, janvārī Gabiševs paziņoja par plāniem atkal doties uz Maskavu, šoreiz solot ceļu veikt baltā zirgā. Jaunāko ceļojumu uz Maskavu Gabiševs plānoja sākt šā gada martā.

Šis būtu bijis jau ceturtais šamaņa Gabiševa mēģinājums nokļūt Maskavā.

2019.gada pavasarī Gabiševs kājām sāka iet 8000 kilometru garo ceļu no Jakutskas uz Maskavu, lai tur veiktu “dēmona Putina izdzīšanas rituālu”. Gabiševs tika aizturēts pa ceļam, un pret viņu tika ierosinātas vairākas lietas. Viņam arī tika noteikta piespiedu psihiatriskā ekspertīze.

2019.gada decembrī Gabiševs paziņoja par otro mēģinājumu, tomēr pavisam neilgi pēc šā paziņojuma viņš atkal tika aizturēts.

Trešo mēģinājumu aiziet līdz Maskavai šamanis plānoja 2020.gada martā, bet pēc tam pārcēla uz vasaru. Arī šis mēģinājums neizdevās, jo maijā Gabiševs tika aizturēts un ievietots psihiatriskajā slimnīcā.

Uz augšu
Back