P, 15.08.2022.

Putins: ASV sankcijas Krievijai nākušas par labu

TVNET/CNN
Putins: ASV sankcijas Krievijai nākušas par labu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 33
Krievijas prezidents Vladimirs Putins sava tēla spodrināšanas pārraidē "Tiešā līnija"
Krievijas prezidents Vladimirs Putins sava tēla spodrināšanas pārraidē "Tiešā līnija" Foto: Reuters/ScanPix

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien "tiešās līnijas" pārraidē centies pasniegt ASV pēdējos gados noteiktās sankcijas pret Krieviju kā ieguvumu, vēsta CNN.

Neminot nevienu konkrētu piemēru, Putins apgalvoja, ka sankcijas, kuras pēc Krimas okupācijas tika vērstas pret dažādām Krievijas amatpersonām un uzņēmumiem, savā ziņā veicinājušas Krievijas tehnoloģiju attīstību.

Krievijas prezidents klāstīja, ka valsts pielāgojusies ekonomiskajam spiedienam un savā ziņā tas pat nācis par labu, proti, importētās tehnoloģijas nācies aizstāt ar pašu ražotajām, tādējādi stimulējot ražošanu. Tāpat sankcijas pamudinājušas izveidot Krievijas finanšu pakalpojumu sistēmu MIR un stiprinājušas visu finanšu sistēmu kopumā, apgalvoja Putins.

Plusi esot arī citām ekonomiskajām sankcijām, kas ierobežo, piemēram, Krievijas iespējas aizņemties, proti, esot samazinājies kopējais valdības un komerciālā sektora parāds.

Vienlaikus Putins pauda cerību, ka Krievijas un ASV attiecības normalizēsies, taču piebilda - kaut arī šķiet, ka ASV "saprot, ka pasaule mainās", tās joprojām "mēģina saglabāt savu monopolu".

"Pasaule mainās un mainās strauji. Neatkarīgi no tā, kādas sankcijas tiek uzliktas Krievijai, neatkarīgi no tā, ar ko viņi mums draud, Krievija joprojām attīstās, pieaug tās ekonomiskā suverenitāte, aizsardzības spējas ir sasniegušas ļoti augstu līmeni, un daudzos svarīgos parametros tās pārspēj daudzas pasaules valstis un dažos no tiem apsteidz pat ASV," klāstīja Putins.

Putina "tiešā līnija" ir stingri plānots, ikgadējs rituāls, kurā Krievijas prezidents spodrina savu tēlu kā spēcīgs līderis. Tajā netiek skarti tādi Putinam nepatīkami temati kā opozīcija un varas noziegumi pret to, netiek arī uzdoti kritiski jautājumi. 

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu