Ar Čaka ielas velojoslām visvairāk apmierināti Centra iedzīvotāji, visneapmierinātākie – Grīziņkalnā un Purvciemā

A. Čaka ielas velojosla FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Lielākā daļa iedzīvotāju un uzņēmēju uzskata, ka Čaka ielas velojoslu eksperiments nav jāturpina, šodien tika informēti Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti.

Lai gan to iedzīvotāju skaits, kuri ir neapmierināti ar velojoslu izveidi šajā ielā kopš decembra ir samazinājies, tomēr arī jūnijā veiktajā aptaujā lielākā daļa aptaujāto nav apmierināti ar šo eksperimentu. Ja decembrī neapmierinātību pauda 65% aptaujāto, tad jūnijā tas bija 51%.

Savukārt neapmierināto uzņēmēju skaits no 65% decembrī, palielinājies līdz 71% jūnijā.

Visvairāk apmierināti ar velojoslu izveidi Čaka ielā ir Centra un Avotu apkaimes iedzīvotāji, bet visvairāk neapmierināti - Grīziņkalna un Purvciema iedzīvotāji.

Ar pārmaiņām vairāk apmierināti ir velosipēdisti un gājēji, bet neapmierināti - sabiedriskā transporta lietotāji un autobraucēji.

Lielākā daļa jeb 59% aptaujāto iedzīvotāju un 68% aptaujāto uzņēmēju norādījuši, ka neatbalsta Čaka ielas pārveidošanu par vienvirziena ielu.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja iepriekš atbalstīja Čaka ielas velojoslu eksperimenta turpināšanu līdz 1.septembrim.

Eksperimentu sākotnēji bija plānots īstenot līdz šī gada pavasarim, taču tagad nolemts to turpināt līdz 1.septembrim. Eksperimentā paredzēts nodrošināt pagaidu velojoslu Marijas un Čaka ielās posmā no Elizabetes ielas līdz Ērgļu ielai ekspluatāciju.

Uz augšu
Back