Pk, 9.06.2023.

No jaunajiem inficēšanās gadījumiem vairums reģistrēti Rīgā; pieaugums vērojams Tukumā

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Zane Bitere/LETA

Kopš pirmdienas pieaug jaunatklāto inficēšanās gadījumu skaits Tukuma novadā, lai arī visvairāk saslimušo joprojām konstatē Rīgā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Ja nedēļas sākumā Tukuma novadā bija 20 aktīvi Covid-19 gadījumi, tad ceturtdien, atklājot astoņus jaunus inficēšanās gadījumus, pēdējās divās nedēļās atklāto saslimušo skaits pieaudzis līdz 31 iedzīvotājam.

Tikmēr Rīgā aizvadītajā diennaktī no valstī kopumā atklātajiem 50 Covid-19 gadījumiem reģistrēti 18 no jaunajiem inficētajiem, un kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits galvaspilsētā pašlaik ir 313 cilvēki. Tikmēr virknē citu pašvaldību atklāts mazs skaits jaunu inficēto.

Lielākais pēdējās divās nedēļās saslimušo kopskaits ir Rīgā - 313, Tukuma novadā - 31, Siguldas novadā - 30, Augšdaugavas novadā - 28, Ventspilī - 23, bet Valmieras novadā - 22. Vienlaikus Saldus, Valkas un Varakļānu novadā pēdējo 14 dienu laikā nav reģistrēts neviens inficēšanās gadījums ar Covid-19.

Aģentūras LETA aprēķini, kas balstās uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem par iedzīvotāju skaitu novados 2021.gada sākumā un SPKC datiem par pēdējās 14 dienās saslimušajiem Latvijas pašvaldībās, liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā patlaban ir 36,3 gadījumi.

Šobrīd 11 pašvaldībās šis rādītājs ir augstāks, tostarp piecās tiek pārsniegts par 50%. Visaugstākais saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotājiem ir Augšdaugavas, Siguldas, Tukuma novados, Ventspilī, Salaspils novadā, Rīgā, Krāslavas un Valmieras novados.

Divu nedēļu saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir teorētisks rādītājs, kas ļauj salīdzināt saslimstības līmeni teritorijās ar atšķirīgu iedzīvotāju skaitu, un tas nenorāda konkrētu saslimušo skaitu.

No aizvadītajā diennaktī reģistrētajiem jaunajiem saslimušajiem 11 ir vecumā no 40 līdz 49 gadiem, deviņi ir vecumā līdz deviņiem gadiem, astoņi ir vecumā no 20 līdz 29, bet citās vecuma grupās ir mazāk saslimušo.

Jau ziņots, ka aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēti 50 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par vienu ar šo slimību saistītu nāves gadījumu, liecina SPKC sniegtā informācija.

Pēc ilgstoša krituma perioda vakar no 35,4 gadījumiem līdz 36,3 gadījumiem pieaudzis saslimstības ar Covid-19 divu nedēļu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju.

Kā aģentūrai LETA skaidroja SPKC, kumulatīvā rādītāja pieaugums ir saistīts ar garajām svētku brīvdienām, kad testēšanas apjomi ievērojami kritās, tādējādi sarūkot atklāto gadījumu skaitam. Līdz ar to šobrīd, kad ir atsācies darbs un atkal tiek veikti skrīningi, plašākas testēšanas rezultātā ir novērojams gadījumu skaita pieaugums.

Pagājušajā diennaktī Latvijā veikti 6700 Covid-19 izmeklējumi, savukārt pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem bijis 0,7%.

Latvijā līdz šim ar Covid-19 kopumā ir saslimuši 137 797 cilvēki. Aģentūras LETA aprēķini liecina, ka pēdējo 14 dienu laikā Latvijā konstatēti 687 inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, bet pārējie tiek uzskatīti par slimību jau pārslimojušiem.

Pagājušajā diennaktī miris 80 līdz 89 gadus vecs Covid-19 pacients. Līdz šim kopumā Latvijā miruši 2535 ar šo slimību sasirgušie.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu