Harmsens pametis amatu LVĢMC pēc tam, kad pieķerts vadot automašīnu reibumā

Autovadītāju reibuma pārbaude. Ilustratīvs attēls FOTO: LETA

Latvijas Vides, meteoroloģijas un ģeoloģijas centra (LVĢMC) valdes priekšsēdētājs Ingemars Harmsens jūlija sākumā pieķerts vadām automašīnu alkohola reibumā un vēlāk nolēmis atkāpies no amata, vēstīja "TV3" raidījums "Bez tabu".

Harmsena vadītais auto ticis apturēts jūlija sākumā. Valsts policijas Zemgales reģiona pārstāve Dace Kalniņa raidījumam stāstīja, ka persona vadījusi automašīnu "Škoda", būdama alkohola reibumā. Policisti izelpā konstatējuši 2,2 promiles alkohola, un par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process.

Harmsenam par šādu pārkāpumu var piemērot naudas sodu no 1200 līdz 2000 eiro un atņemt transportlīdzekļa vadītāja tiesības uz pieciem gadiem.

Harmsens raidījumam atzinis, ka atvaļinājuma laikā ir pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus un apzinās, ka tas var mest ēnu uz valsts amatpersonas prestižu. Harmsens informējis, ka, uzņemoties atbildību par izdarīto pārkāpumu, viņš kapitāldaļu turētāja pārstāvim Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) uzrakstījis atlūgumu.

VARAM apliecināja, ka tā Harmsena atlūgumu ir pieņēmusi.

Patlaban LVĢMC darbu turpina tā valdes loceklis Egils Zariņš.

Kā liecina Harmsena valsts amatpersonas deklarācija par 2020.gadu, viņš LVĢMC vadītāja amatā algā saņēmis 69 430 eiro. Bezskaidrā naudā Harmsens uzkrājis 52 423 eiro. Viņa īpašumā ir 2005.izlaiduma gada "Opel Astra Station Wagon" un valdījumā 2018.izlaiduma gada "Dacia Duster".

Uz augšu
Back