Raidījums: Pēc sazāļošanas gadījuma vienā no iecienītākajām Rīgas izklaides vietām pastiprināti drošības pasākumi

Sieviete ar alkohola glāzi. Ilustratīvs attēls FOTO: Pixabay

Pirms divām nedēļām Tallinas kvartālā kādai sievietei pie dzēriena piejauktas vielas ar mērķi, visticamāk, padarīt upuri bezspēcīgu, savukārt, aizdomās turamie – trīs vīrieši – no notikuma vietas aizmuka, vēsta TV3 Ziņas.

Iespējamie vaininieki esot kāda trijotne. Vienu no viņiem izdevies nofotografēt, un šīs personas attēls nodots atpūtas vietas apsardzei. Ļaundari pēc izdarītā "Tallinas kvartālu" pametuši, lūdzot, lai viņus pavada apsardzes darbinieki, jo kāds it kā draudot viņus piekaut. Tikai pēc tam izrādījies, ka trijotne kādai apmeklētājai sazāļojusi dzērienu.

"Tallinas kvartāla" projektu vadītāja Anda Vaičekone "TV3 ziņām" apliecināja, ka par dzēriena sazāļošanas gadījumu ir informēta, un atzina, ka atpūtas vietas darbinieki dara visu iespējamo, lai nepieļautu līdzīgu incidentu atkārtošanos. Personālam pret šādiem gadījumiem esot "nulle tolerances".

Vienlaikus viņa atzina, ka dzērienu sazāļošana ir izplatīts noziegums daudzviet pasaulē, un pieļāva, ka ne vienmēr par šiem gadījumiem tiek ziņots publiski. "Ja viņi [cietušie] nerunā un nevēršas pēc palīdzības, tad arī mēs esam bezspēcīgi," norādīja Veičekone, aicinot šādos gadījumos cietušos ziņot par notiekošo gan atpūtas vietas personālam, gan policijai.

Arī sieviešu tiesību aizstāvības organizācijas "Marta" pārstāve Madara Kanasta "TV3 ziņām" atzina, ka šāda veida noziegumos cietušās personas bieži nevēršas tiesībsargājošajās iestādēs, jo baidās un kaunas par notikušo, īpaši, ņemot vērā, ka daudzos gadījumos sazāļotie pat neatceras, kas ir noticis pēc nezināmās vielas iedzeršanas.

Lai ilgtermiņā šādus gadījumus izskaustu jau saknē, ir jāizglīto sabiedrība - jārada cilvēkiem pareizi priekšstati par attiecību veidošanu un stāšanos seksuālos kontaktos, uzsvēra Kanasta.

Konkrētajā gadījumā cietusī no vēršanās policijā atteikusies, taču situācijas risināšanā iesaistījušies viņas vecāki, vēstīja raidījums.

Uz augšu
Back