Četras pazīmes, kas liecina, ka ledusskapis savu laiku jau ir nokalpojis

FOTO: Pexels

Ledusskapis ir viena no svarīgākajām mājsaimniecības iekārtām, sevišķi karstā vasarā, kad tā ir vienīgā iespēja saglabāt pārtikas produktus svaigus. Lai ledusskapis pēkšņi nepieviltu, tirdzniecības tīkla "Kesko Senukai Latvia" kategorijas vadītājs Mārtiņš Grīva iesaka pievērst uzmanību četrām pazīmēm, kas liecina par ledusskapja novecošanu.

Uzkrājas ūdens pilieni

Ūdens pilieni uz ledusskapja ārējām sienām norāda, ka ledusskapis nav pienācīgi atdzisis. Lai gan sākumā tas var šķist sīkums, ja tomēr pamanāt norasojušu ledusskapja sānu vai durvis, vispirms būtu ieteicams pārbaudīt durvju gumiju un pārliecināties, vai tā nav nodilusi, vai uz tās nav ūdens pilienu un pelējuma. Ja ūdens krājas ledusskapja iekšpusē, problēma ir vēl nopietnāka, jo, visticamāk nepieciešams iztīrīt drenāžas atveri, kura atrodas iekšējās sienas apakšējā daļā. Šādos apstākļos temperatūras iestatījumi var nedarboties pareizi, pārtika tiks uzglabāta nestabilā temperatūrā un ātrāk sabojāsies.

Ledusskapis darbojas trokšņaini

Pat ja ledusskapis darbojas pareizi, tas var radīt zināmu troksni, un tā izdalītās skaņas ne vienmēr nozīmē, ka radusies kāda tehniska ķibele. Būtiski ir pievērst uzmanību ražotāja noteiktajam trokšņu līmenim un informācijai, kas norādīta lietošanas instrukcijā. Taču, ja ledusskapja darbība ir tik skaļa, ka pārspēj visas citas skaņas mājoklī, ir pienācis laiks konsultēties ar remonta speciālistu vai iegādāties jaunu iekārtu. Kaut arī ledusskapis nav pati klusākā sadzīves tehnika, tā darbībai tomēr jābūt samērīgai. 

Pārtika ātrāk sabojājas

Vēl viena pazīme, ka ledusskapis nedarbojas pareizi, ir regulāri ātrāk sabojājies ēdiens. Labs rādītājs ir dzērienu pudeles: ja pamanāt, ka pēdējā laikā dzērienu atdzesēšanai nepieciešams vairāk laika, ledusskapis noteikti nedarbojas tā, kā vajadzētu. Sākumā tā nešķiet nopietna problēma: produktus var apēst ātrāk, bet uz dzērieniem - pagaidīt ilgāk. Tomēr ledusskapis, kura atdzesēšanai nepieciešams vairāk laika, patērē vairāk enerģijas. Tātad jums būs jāmaksā vairāk par elektrību, turklāt tie nebūs vienīgie zaudējumi, jo daļu pārtikas, iespējams, nāksies izmest.

Veidojas ledus kārtiņa

Ledus kārtiņa ir vēl viena pazīme, ka ledusskapis jau kalpo ļoti ilgi. Ledus veidošanos izraisa bojāta izolācija. Savukārt aisbergs saldētavā ir nopietns signāls par nepareizu ierīces darbību, sevišķi tad, ja nesen esat to atkausējis. Meklējot jaunu ledusskapi, speciālisti iesaka izvēlēties modeļus ar automātiskās atkausēšanas funkciju, kas ļaus aizmirst par manuālu atkausēšanu uz visiem laikiem.

Uz augšu
Back