Iekšlietu ministrija un Rīgas dome kopīgi cīnīsies pret skaļajiem motociklistiem (31)

TVNET
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: Edijs Pālens/LETA

Transportlīdzekļi, kuru tehniskais stāvoklis neatbilst prasībām par radīto trokšņa kontroles sistēmu un kuri, pārvietojoties pa pilsētu, traucē cilvēku mieru, ir problēma, kurai uzmanība pievērsta jau ilgu laiku. Efektīvas trokšņu kontroles veikšanu apgrūtina likumiskais ietvars, ko tagad uzņēmusies risināt Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Rīgas domi, portālu TVNET informē domē.

Šobrīd tiesības veikt trokšņu kontroli ir tikai Valsts policijai. Paredzēts, ka turpmāk trokšņu kontroles sistēmu nodrošinās gan Valsts policija, gan pašvaldības policija. Līdz augusta vidum Iekšlietu ministrei M.Golubevai ministrijas un Valsts policijas pārstāvji iesniegs rīcības plānu par veicamajiem pasākumiem, lai līdz šī gada nogalei valstī ieviestu neatbilstošu transportlīdzekļu radītā trokšņa kontroles sistēmu un nodrošinātu sekmīgu tās ieviešanu praksē.

"Kopš stāšanās ministres amatā, saņemu daudzu cilvēku ierosinājumus par to, kā viņu dzīvi padarīt drošāku. Ir situācijas, kurās risinājumi ir kompleksi un prasīs daudz laika, līdz pie tiem nonāksim. Un tad ir situācijas kā ar motociklu radīto troksni - šeit risinājums ir samērā vienkāršs un prasa sadarbību starp Rīgas domi un Iekšlietu ministriju, ko arī īstenosim.

Ikviens sabiedrības loceklis ir pelnījis dzīvot vidē, kurā citi nepārkāpj viņa tiesības uz mieru," atzīmēja ministre M.Golubeva.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis uzskata, ka problēma ir samilzusi gadu no gada: “Skaļo transportlīdzekļu, pārsvarā motociklistu, trokšņošana īpaši traucē pilsētniekiem šajā siltajā laikā, kad daudzi logi ir atvērti. Trokšņošana notiek arī vakaros un naktīs. Rīgas dome gandrīz katru dienu saņem iedzīvotāju sūdzības, taču pašvaldības rokās nav reālu instrumentu situācijas uzlabošanai. Tādēļ esmu gandarīts, ka izdevies rast kopīgu valodu ar iekšlietu ministri par kopīgu rīcību problēmas risināšanā!”

Nepalaid garām!
Uz augšu