Igaunija nosūtīs Lietuvai 100 kilometrus dzeloņstiepļu

FOTO: Reuters/ScanPix

Igaunijas aizsardzības ministrs Kalle Lānets apsolījis nosūtīt uz Lietuvu trīs bezpilota lidaparātus un simts kilometrus dzeloņstiepļu, lai palīdzētu cīnīties ar migrantu vilni no Baltkrievijas.

„Lietuva ir tuvs mūsu sabiedrotais, tādēļ mums ir nekavējoties tā jāatbalsta šajā krīzē,” piektdien telefonsarunā ar Lietuvas iekšlietu ministri Agni Bilotaiti sacīja Lānets.

Pēc viņa teiktā, vispirms uz Lietuvu no Igaunijas Aizsardzības spēku rezervēm tiks nosūtīti simts kilometri dzeloņstiepļu, lai valsts varētu paātrināt savas robežas stiprināšanu: „No 1. augusta mēs esam gatavi nosūtīt arī trīs bezpilota lidaparātus uz Lietuvu, lai uzlabotu robežas pārraudzību”.

Lietuvas varas iestādes iepriekš lūdza palīdzību, un Igaunija to sniegs bez maksas.

Piektdien kļuva zināms, ka dzeloņstiepļu trūkuma dēļ pie Lietuvas un Baltkrievijas robežas kavējas žoga būvniecība, tādēļ Lietuva lūdza citām valstīm palīdzību.

Patlaban Lietuva saskaras ar akūtu migrācijas krīzi: uz Baltkrievijas un Lietuvas robežas robežsargi katru dienu aiztur simtiem bēgļu no Āzijas, Āfrikas un Tuvajiem Austrumiem, kas cenšas par katru cenu izlauzties uz Lietuvu.

Uz augšu
Back