Policija rosina celt apsūdzības par sutenerismu "džentlmeņu klubā" Rīgā

Ilustratīvs foto. FOTO: Pixabay

Valsts policija (VP) rosinājusi prokuratūrai celt apsūdzības kārtējā lietā par sutenerismu "džentlmeņu klubā" Rīgā.

2019.gada 28.oktobrī Cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļas amatpersonas par sutenerismu kādā Rīgas "džentlmeņu klubā - bārā" aizturēja piecu personu grupu - trīs īpašniekus un divus administratorus. Minētās personas ilgstošā laika posmā piedāvājušas prostitūtu pakalpojumus turīgiem ārvalstu pilsoņiem. Iepriekš šīs personas nav sodītas, aģentūru LETA informēja VP.

Noskaidrots, ka konkrētajā klubā nelegālās darbības tika organizētas gan izklaides vietas iekštelpās, gan arī pēc pasūtījuma, dodoties klientam līdzi citviet. Izklaides vieta nebija pieejama ikvienam apmeklētājam, tajā varēja iekļūt tikai ar kluba biedru sniegtajiem ieteikumiem un izejot stingru pārbaudi jeb "face control".

Likumsargi kriminālprocesā veica sešas sankcionētās kratīšanas dažādās vietās Rīgas reģionā - klubā, personu dzīvesvietās un automašīnās. Kratīšanu laikā tika izņemti priekšmeti un dokumenti, kam ir pierādījumu nozīme kriminālprocesā.

Trim no aizturētajiem vīriešiem tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu, savukārt pārējiem - drošības līdzekli, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Kriminālprocesā ir uzlikts arests aizdomās turēto personu naudai par kopējā summu vairāk nekā 10 000 eiro.

Tagad lieta nosūtīta Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Jau ziņots, ka arī pērn vasarā policija prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nosūtīja kriminālprocesu par sutenerismu trīs džentlmeņu klubos Rīgā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka šie džentelmeņu klubi darbojās ilgstošā laika posmā no 2015. līdz 2018.gadam. Klubu klienti pārsvarā bija turīgi ārvalstu tūristi. Nakts klubā striptīza un šova programmas aizsegā, par atsevišķu samaksu, kluba klientiem bija iespējams saņemt seksuālus pakalpojumus.

2018.gadā sāktajā kriminālprocesā likumsargi uzlika arestus 35 objektiem, kuru kopējā vērtība ir vairāk nekā 500 000 eiro. Organizētās grupas dalībniekiem tika inkriminēta arī noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija kopsummā par vairāk kā 400 000 eiro.

Uz augšu
Back