PTAC brīdina iedzīvotājus par iespējamu krāpšanu internetveikalā "loguveikals.lv"

Ilustratīvs foto FOTO: Undrey/Shutterstock

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir saņēmis vairāku patērētāju sūdzības par interneta vietnē "loguveikals.lv" veiktiem preču pasūtījumiem, bet nepiegādātu preci un neatmaksātu naudu, kā arī neiespējamību sazināties ar vietnes uzturētāju un preču pārdevēju – SIA “LB Latvia”.

Izpētes ietvaros PTAC secināja, ka SIA “LB Latvia” nenodrošina patērētājiem pasūtīto un apmaksāto preču (konkrēti, PVC logu) pasūtījumu izpildi. Tāpat tika atklāts, ka uzņēmums nepilda normatīvajos aktos noteikto patērētāju samaksātās naudas summas atmaksas pienākumu gadījumos, kad patērētāji vienpusēji atkāpjas no noslēgtā distances līguma tādēļ, ka nav veikta pasūtījuma izpilde/preces piegāde. Kā arī SIA “LB Latvia” izvairās no patērētāju sūdzību izskatīšanas saistībā ar noslēgtajiem līgumiem, tas ir, nesniedz atbildes.

PTAC uzņēmuma īstenoto komercpraksi vērtē kā negodīgu – profesionālajai rūpībai neatbilstošu, maldinošu un agresīvu.

Arī fakti, ka SIA “LB Latvia” neatbild uz PTAC pieprasījumiem un vietne vairs nav sasniedzama, liecina, ka SIA “LB Latvia” rīcībā, iespējams, ir saskatāmas noziedzīga nodarījuma, proti, krāpšanas pazīmes. Līdz ar to PTAC ir vērsies Valsts policijā ar lūgumu veikt attiecīgo faktu operatīvo pārbaudi un nepieciešamības gadījumā sākt kriminālprocesu.

PTAC ir informējis Uzņēmumu reģistru par to, ka SIA “LB Latvia” nenodrošina savu sasniedzamību tās juridiskajā adresē un lūdzis Uzņēmumu reģistru izvērtēt nepieciešamību lemt par komersanta darbības izbeigšanu.

Ņemot vērā minēto, PTAC aicina patērētājus neiesaistīties darījumos ar SIA “LB Latvia”. Ja patērētāji jau ir cietuši no SIA “LB Latvia” darbībām, aicinām vērsties Valsts policijā.

Uz augšu
Back