Rīdzinieka kartes īpašniekiem atcels samazināto tarifu B, C un D zonu autostāvvietās

Automašīnas stāvvietā FOTO: Пресс-фото

Ņemot vērā Konkurences padomes ieteikumus, no 1.septembra tiks atceltas samazinātās priekšapmaksas tarifa likmes autostāvvietu lietošanai B, C un D tarifu zonā, ja maksas autostāvvietu lietotājs norēķinos izmanto Rīdzinieka karti, informēja Rīgas domē.

Izmaiņas pašvaldības maksas autostāvvietu lietošanas noteikumos veiktas, lai atbilstoši KP ieteikumiem nodrošinātu godīgas konkurences pamatprincipus, skaidro galvaspilsētas domē.

"Par Rīdzinieka kartes izmantošanu esošajā formā iebildumus ir izteikusi Konkurences padome, tādējādi līdz ar vienota tarifa noteikšanu visiem "Rīgas satiksmes" lietotājiem, kā arī pakalpojuma sniedzējiem, kuri nodrošina apmaksas iespējas, tiks ievēroti godīgas konkurences pamatprincipi," teikts pašvaldības izplatītajā paziņojumā.

Samazinātais tarifs jāatceļ, jo, ieviešot 20% atlaides norēķiniem Rīgas pašvaldības maksas autostāvvietu B, C un D zonās, izmantojot Rīdzinieka karti, priekšrocības norēķinos ar īsziņu vai mobilo lietotni, faktiski varēja izmantot tikai vienas lietotnes lietotāji, nenodrošinot konkurenci.

Dati liecinot, ka Rīdzinieka kartes priekšrocības izmanto tikai apmēram 6% darījumos.

Attiecībā uz sabiedrisko transportu, saistošajos noteikumos paredzētās atlaides Rīdzinieku kartes lietotājiem tiks saglabātas.

Grozījumi saistošajos noteikumos atbalstīti Rīgas domē, kā arī saskaņoti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Uz augšu
Back