P, 29.05.2023.

Ekspluatācijā pieņemta restaurētā vēsturiskā Hoijeres kundzes viesnīca Liepājā

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: https://www.reregrupa.lv/

Pabeidzot visus restaurācijas un būvniecības darbus Hoijeres kundzes viesnīcā, 30.jūlijā Būvniecības valsts kontroles birojs ēku Kungu ielā 24, Liepājā pieņēmis ekspluatācijā, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Darbi tika veikti saskaņā ar izstrādātu restaurācijas darbu programmu, iepriekš veicot arheoloģisko analīzi, atzīmējot vēsturisko gleznojumu vietas un veicot vēl citus darbus, lai maksimāli saglabātu vēstures liecības par ēku.

Kā stāstīja Lazdāne, esošajā projektā ēkas pirmajā stāvā atjaunots unikālais 17.gadsimta beigu plānojums, bet otrajā stāvā daļēji saglabāta 19.gadsimta telpu plānojuma struktūra, vēsturiskajā būvapjomā iekļaujot arī jaunas funkcijas.

Pirmā stāva Hoijeres kundzes dzīvojamās telpas un otrā stāva 19.gadsimta notāra Stendera dzīvokļa telpas tiks atvēlētas interjera muzeja izveidei, bet bijušā kroga daļā arī tagad projektēts krogs ar atjaunotu manteļskursteni un maizes krāsni, sacīja Lazdāne.

Projekta gaitā arī labiekārtota Kungu kvartāla pagalma teritorija, saglabājot elementus un detaļas, kas raksturīgas Liepājai 17., 18. un 19.gadsimtā.

Būvdarbus objektā veica SIA "RERE meistari", būvuzraudzību nodrošināja SIA "Firma L4" un autoruzraudzību - pilnsabiedrība "Pils projekts".

Būvdarbi objektā "Hoijeres kundzes viesnīcas restaurācija un pārbūve par muzeja ēku Kungu kvartālā, Liepājā" tika īstenoti Eiropas Savienības fondu projektā "Dienvidkurzemes piekrastes mantojums cauri gadsimtiem".

Kā uzsvēra Lazdāne, pašlaik notiek nākamās dokumentācijas gatavošana, lai būvnieki nodotu paveiktos darbus Liepājas pilsētas pašvaldībai un tālāk pašvaldība varētu objektu nodot Liepājas muzejam ekspozīcijas veidošanai. Paredzēts, ka Hoijeres kundzes muzejs apmeklētājiem durvis vērs nākamajā gadā.

Kā vēstīts, līgumcena ar "RERE Meistari" par būvdarbu veikšanu saskaņā ar pašvaldības rīkotā iepirkuma konkursa rezultātu bija 2 205 177 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli, bet būvuzraudzību iepirkuma rezultātā veica SIA "Firma L4" par 84 440 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais