O, 27.09.2022.

Navaļnija līdzgaitniecei Soboļai piespriež brīvības ierobežošanu uz pusotru gadu

LETA/DPA/DW
Navaļnija līdzgaitniecei Soboļai piespriež brīvības ierobežošanu uz pusotru gadu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 17
Foto: AP/Scanpix

Maskavas tiesa otrdien opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija dibinātā Korupcijas apkarošanas fonda (FBK) juristi Ļubovai Soboļai atzina par vainīgu kūdīšanā uz sanitāri epidemioloģisko normu pārkāpšanu Maskavā 23.janvāra protesta akcijas gaitā un piesprieda brīvības ierobežošanu uz pusotru gadu.

Prokurore Ļubovas "sanitārajā lietā" bija prasījusi pieņemt notiesājošu spriedumu ar sodu brīvības ierobežošanu uz diviem gadiem.

Soboļai noteiktie ierobežojumi paredz atrasties mājās no plkst.22 līdz plkst.6, aizliedz piedalīties masu pasākumos un izbraukt no Maskavas un Maskavas apgabala. Tāpat viņai trīs reizes mēnesī jāierodas inspekcijā atzīmēties.

Komentējot spriedumu pēc tiesas sēdes, Soboļa uzsvēra, ka lietu uzskata par safabricētu. "Lietā nav neviena cietušā, lietā nav neviena cilvēka, kas būtu bijis slims ar koronavīrusu un izgājis uz protesta akciju pēc mana aicinājuma," sacīja Soboļa.

Viņa piebilda, ka nevienā lietas materiālā, nevienā videoierakstā nav liecību tam, ka viņa vai citi apsūdzētie aicinājuši uz sanitāro normu pārkāpšanu. "Bija aicinājums iziet ielās. Taču nav iespējams kūdīt nenoteiktu personu loku," norādīja Soboļa.

23.janvārī Maskavā un vairākās citās Krievijas pilsētās notika varasiestāžu nesaskaņotas protesta akcijas aizturētā Navaļnija atbalstam.

Pēc akcijām tiesībsargājošās struktūras ierosināja vairākas krimināllietas, arī par sanitāri epidemioloģisko normu pārkāpšanu, vardarbības pielietošanu pret varas pārstāvjiem, huligānismu.

Saistībā ar šīm krimināllietām tika aizturēti vai izsludināti meklēšanā Navaļnija tuvākie līdzgaitnieki, arī viņa brālis, kā arī politiskie aktīvisti.

Cilvēktiesību aizstāvji norāda, ka Krievijas varasiestādes ir ļoti selektīvas attiecībā uz protestētāju darbības vērtējumu.

Maskavā notikuši daudzi varas atbalstītāju masu pasākumi, bet to dalībniekiem nekādas apsūdzības netiek izvirzītas, norāda aktīvisti.

"Sanitārajā lietā" apsūdzētie kategoriski apsūdzības noraida un skaidro, ka to mērķis ir likt šķēršļus viņu startam Valsts domes vēlēšanās.

Jūnijā Soboļa paziņoja, ka atsakās no nodoma kandidēt septembrī gaidāmajās Valsts domes vēlēšanās.

Soboļa šo lēmumu pieņēmusi pēc Maskavas tiesas sprieduma atzīt ar Navaļniju saistītās organizācijas par ekstrēmistiskām, tādējādi liedzot to biedriem kandidēt jebkādās vēlēšanās.

Pamatojot savu lēmumu, Soboļa norādīja, ka nevar garantēt drošību savas kampaņas atbalstītājiem, darbiniekiem un sponsoriem, kas var tikt pakļauti kriminālvajāšanai par "ekstrēmisma atbalstīšanu".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu