"Saskaņa": Vakcinācijas kampaņai un loterijai paredzētie līdzekļi jānovirza veselības aprūpei

Partijas "Saskaņa" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs FOTO: Zane Bitere/LETA

Saeimas "Saskaņas" frakcija uzskata, ka nepieciešama principiāla vakcinācijas procesa organizēšanas maiņa, un "mākslīgi izveidotu struktūru", to darbinieku algošanai, reklāmas kampaņām un loterijām paredzētos līdzekļus jānovirza veselības aprūpes sistēmai.

Kā aģentūru LETA informēja partijā, tās ieskatā, pirmām kārtām līdzekļi jānovirza ģimenes ārstu praksēm, kas daudz sekmīgāk un profesionālāk spēj risināt veselības aprūpes procesus, tostarp vakcināciju.

"Saskaņas" deputāti uzskata, ka nav pieļaujama situācija, ka ar veselību saistīti lēmumi cilvēkiem tiek "uzspiesti", nevis viņi tiek pārliecināti ar argumentiem un faktiem. Tāpat opozīcijas partija sola, ka neatbalstīs grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kas paredz šādu pieeju. Viņuprāt, ar šādām metodēm nav iespējams panākt vēlamo rezultātu - sabiedrības pasargāšanu no saslimšanas.

"Saskaņas" frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs norādīja, ka valdība ilgstoši ir darījusi visu, lai cilvēki neuzticētos tās lēmumiem. "Apšaubāmi iepirkumi, neskaidri vakcīnu iegādes līgumi, neveiksmīgas "PR" kampaņas, augstprātīga un nekonsekventa komunikācija ar sabiedrību, īpaši ar tās krieviski runājošo daļu, pamatoto bažu un jautājumu ignorēšana, dārga un strādāt nespējīga vakcinācijas biroja izveide - to visu cilvēki redz, vērtē un izdara secinājumus," paudis politiķis, piebilstot, ka sabiedrība ir secinājusi to, ka valdībai nevar uzticēties, jo tās rīcība Covid-19 pandēmijas apstākļos ir apšaubāma.

Viņa ieskatā, tas ir īstais cēlonis, kāpēc cilvēki kavējas saņemt vakcīnu, un tieši tas dodot "augsni" dažādu "antivakseru" ietekmei.

Parlamentārietis atzīmēja, ka tā vietā, lai kliedētu šaubas par vakcīnu drošumu, "konsekventi un lietišķi" skaidrotu imunizācijas nepieciešamību, valdība "fantastiskos apmēros šķērdē līdzekļus neveiksmīgai reklāmai, lielu algu maksāšanai nevajadzīgiem darbiniekiem, apšaubāmām loterijām un citām bezjēdzīgām lietām, par kurām sabiedrība nav saņēmusi pilnu atskaiti".

Savukārt ģimenes ārstiem, kuriem Urnbanoviča ieskatā sabiedrība viennozīmīgi uzticas, trūkst kapacitātes, lai sasniegtu ikvienu savu pacientu, runātu ar viņu un pārliecinātu vakcinēties.

"Par veselības aprūpes jautājumiem visgudri spriež neprofesionāļi, ārstus atbīdot otrajā plānā un neiedziļinoties viņu vajadzībās. Valdība neuztver viņus kā sabiedrotos, bet darbojas autonomi un diemžēl neprofesionāli. Taču veselības aprūpes organizēšana ir sarežģīts mehānisms, nevis kāda "PR" vienreizēja akcija. Mediķiem ir vajadzīga uzticēšanās un pietiekams finansējums, tad arī vakcinācijas process sasniegs vajadzīgos rezultātus," savu viedokli pauda Urbanovičs.

LETA jau ziņoja, ka šodien Saeimas deputāti lēma no plenārsēdes darba kārtības izņemt vakcinācijas loterijas likumprojektu.

Uz augšu
Back