Par pusaudzes izvarošanu un slepkavību Bolderājā notiesā divus vīriešus

Ilustratīvs foto FOTO: Vlad Ispas/Shutterstock

Par pusaudzes izvarošanu grupā un noslepkavošanu Bolderājā atbildību pastiprinošos apstākļos, Rīgas pilsētas Pārdaugavass tiesa piespriedusi diviem vīriešiem 15 un 18 gadu ilgu cietumsodu, ziņo aģentūra LETA.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes Sabiedrisko attiecību speciāliste Ksenija Vītola apstiprināja, ka pēc sprieduma pasludināšanas viens no ieslodzītajiem ir uzvedies agresīvi - sasitis stiklu. Šajā situācijā tika veikti drošības pasākumi un sniegta nepieciešamā medicīniskā palīdzība.

Spriedumu iespējams pārsūdzēt 30 dienu laikā.

Apsūdzībā norādīts, ka 2019.gada 17.jūnijā abi apsūdzētie kopā ar cietušo, kurai vēl nebija 16 gadi, lietoja alkoholiskos dzērienus mājas pagalmā Rīgā, Bolderājas apkārtnē. Pusnaktī apsūdzētie izvaroja bezpalīdzības stāvoklī esošo cietušo.

Pēc tam viņi meiteni žņaudza, ietina guļammaisā un aiznesa līdz Buļļupes kanālam. Abi vēl dzīvu esošu cietušo iemeta ūdenī, kur viņa noslīka.

Apsūdzības uzrādītas pēc Krimināllikuma panta par tādas personas izvarošanu, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu. Likums par šādu noziegumu paredz mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem.

Tāpat apsūdzības uzrādītas par slepkavību atbildību pastiprinošos apstākļos, proti, ja slepkavība izdarīta nolūkā slēpt citu noziedzīgu nodarījumu, to izdarījusi personu grupa un noslepkavots nepilngadīgais.

Arī par šādu noziegumu likums paredz mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Iepriekš prokuratūra ziņoja, ka viens no apsūdzētajiem vainu neatzīst. Savukārt otrs apsūdzētais atzīst slepkavību, bet neatzīst, ka noslepkavojis grupā, un neatzīst to, ka meiteni pirms tam izvarojis.

Jau vēstīts, ka 2019.gada vasarā neilgi pēc mirušās jaunietes atrašanas Buļļupes kanālā tika aizturēti divi bojāgājušajai pazīstami 1991. un 1999.gadā dzimuši vīrieši. Neviens no viņiem iepriekš nebija nonācis policijas redzeslokā. Abiem vīriešiem tiesa piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu.

Uz augšu
Back