Uz Latvijas robežas fiksēti vēl 35 nelegālie imigranti

TVNET/LETA
Uz Latvijas robežas fiksēti vēl 35 nelegālie imigranti
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Jānis Škapars/TVNET

Pēdējo 24 stundu laikā Latvijas robežas fiksēti vēl 35 trešo valstu imigranti, kas centušies nelegāli šķērsot valsts robežu, pavēstīja Valsts robežsardzes preses pārstāve Kristīne Pētersone.

Viņa sacīja, ka patlaban vēl tiek veiktas procesuālās darbības, taču vairums šo imigrantu varētu būt no Irākas.

Pārtverta arī viena nelegālo imigrantu grupa aptuveni septiņu cilvēku sastāvā.

Valsts robežu nelikumīgi šķērsojušās personas aizturētas Imigrācijas likumā noteiktajā kārtībā un ievietotas aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centros.

Kā ziņots, sestdien līdz pusdienlaikam uz Latvijas robežas tika aizturēti 38 trešo valstu pilsoņi, kas centās nelegāli šķērsot valsts robežu, bet piektdienas vakarā tika aizturētas piecas personas, kas bija nelegāli šķērsojušas robežu.

Vērtējot situāciju Lietuvā, kā arī ņemot vērā pieaugošos riskus uz Latvijas-Baltkrievijas valsts robežas, jau iepriekš bija ieviesta pastiprināta robežas uzraudzība un mobilizēti Valsts robežsardzes un armijas resursi zaļās robežas uzraudzībai. Tāpat atbalstu sniedz četri Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras "Frontex" eksperti.

Trešdien premjers Krišjānis Kariņš (JV) un iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) paziņoja, ka Latvija plāno pasteidzināt Latvijas-Baltkrievijas robežas infrastruktūras izbūvi un piesaistīt papildu armijas spēkus tās drošībai.

Ja Valsts robežsardze nolemtu nākt ar rosinājumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, tad arī Golubeva ar šādu rosinājumu būtu gatava vērsties valdībā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu