Policija sauks pie atbildības protesta akcijas pret "obligāto vakcināciju" organizatorus

FOTO: TVNET

Valsts policija (VP) par pulcēšanās pārkāpumiem sauks pie atbildības protesta akcijas pret "obligāto vakcināciju" organizatorus, trešdienas vakarā sociālajos tīklos paziņoja VP.

Trešdienas vakarā opozīcijas politiķu rīkotā protesta akcijā Vecrīgā pulcējās vairāki tūkstoši cilvēku. VP aicināja cilvēkus ievērot epidemioloģiskos drošības noteikumus, kas gan darīts netika.

VP informēja, ka pūlī ir fiksētas arī iereibušas personas un drūzmēšanās. Lai neapdraudētu savu un apkārtējo veselību, VP aicināja sanākušos izklīst. Ņemot vērā, ka ir iespējami drošības riski un iestājas diennakts tumšais laiks, izklīst īpaši tika aicinātas personas, kuras bija ieradušās pasākumā ar bērniem, lai neapdraudētu sevi un savas atvases.

Policija uzsvēra, ka notikuma vietā primāri rūpējas par to, lai tiktu ievērota sabiedriskā kārtība. "Ir apzināti piketa organizatori, un par pulcēšanās pārkāpumiem tie tiks saukti pie atbildības. Pārkāpumi tiek fiksēti ar tehniskajiem līdzekļiem," uzsvēra VP.

VP uzsvēra, ka pikets Vecrīgā bija pieteikts līdz plkst.21.30, un tālāka tā norise bija nesankcionēta.

Vispirms protestētāji sāka pulcēties pie Brīvības pieminekļa, tad pulcējās pamata protesta akcijā pie Rīgas pils. Pēc vairāku politisku uzrunu teikšanas organizatori protestētāju pūli virzīja uz Brīvības pieminekli, taču tur neuzkavējās un uzreiz devās uz tuvējo Ministru kabineta ēkas pusi. Pie valdības ēkas jau bija pulcēti lielāki policijas spēki. Ceļā cilvēku pūlis vietām apturēja transporta kustību ielās, bet policija uz asumiem neizgāja un uzraudzīja notiekošo.

Izskanot pēdējām runām pie valdības mājas un solījumiem par potenciāla streika rīkošanu, protesta rīkotāji ap plkst.22 paziņoja par pasākuma noslēgšanos, aicinot cilvēkus izklīst. Daļa no sanākušajiem tiešām devās prom, tomēr liela daļa cilvēku jau mazākās grupiņās palika gan Brīvības bulvārī, gan Brīvības pieminekļa tuvumā.

Pēc pasākuma beigām kāds Valsts policijas automašīnai pie valdības ēkas izsita stiklu, taču arī šajā gadījumā policija nemetās uzreiz pūlī meklēt vainīgo. Policisti apskatīja auto bojājumus un aizbrauca.

Ap plkst.22.00 akcijas dalībnieki jau pulcējas pie Ministru kabineta FOTO: TVNET
FOTO: TVNET

Jau ziņots, ka šovakar Vecrīgā sapulcējās vairāki tūkstoši piketētāju, lai protestētu pret "obligātu vakcināciju" pret Covid-19. Šāds cilvēku skaits pārsniedz pašlaik protesta akcijās maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, līdz ar to protestētājus pieskata liels skaits policistu. Cilvēku pūlis neievēroja ne distances, ne sejas masku lietošanas prasības, kā to paredz esošie epidemioloģiskie noteikumi.

Lai arī protestētāju pūlī regulāri bija dzirdami arī radikāli aicinājumi, pirmo stundu laikā asi konflikti ar policistiem netika novēroti.

Uz trešdienas protesta pasākumu mudināja ierasties Saeimas opozīcijas deputāts Aldis Gobzems (LK), kurš savu politisko darbību pašlaik pamatā balsta uz Covid-19 jautājumiem. Pasākuma pievienojās arī topošās Šlesera partijas aktīvisti, kā arī atbalstu pauduši savulaik valdošajā koalīcijā pārstāvētās, bet vēlāk faktiski izirušās un no valdības izslēgtās partijas "Par cilvēcīgu Latviju" politiķi.

Sākotnēji protesta akciju rīkošanai bija iesniegti trīs pieteikumi, vēlāk tie tika atsaukti, bet līdz otrdienas pēcpusdienai viens no pieteikumiem bija atjaunots un iesniegts vēl otrs piketa pieteikums.

Savukārt Valsts policija (VP) aicināja uz pasākumu nedoties, jo saskata tajā augstu provokāciju un vardarbības eskalācijas risku. Policija aicināja pasākuma organizatorus atteikties no cilvēku pulcināšanas. Konstatējot, ka tiek pārkāpti epidemioloģiskie drošības noteikumi vai tiek izdarīti citi pārkāpumi, policija solīja būt gatava operatīvi reaģēt notikuma vietā. Turklāt pārkāpumi tiek fiksēti ar tehniskajiem līdzekļiem, un pārkāpējiem tiks piemēroti bargi sodi.

Likumsargi pirms protesta atgādināja, ka gadījumā, ja radīsies situācijas eskalācija, tiks vērtēta tā iniciatora atbildība. Tāpēc VP vērsās pie pasākuma iniciatora, brīdinot nepulcināt uz to iedzīvotājus. Visi pasākuma organizētāji ir identificēti un tika brīdināti, ka gadījumā, ja tiks pārkāpti epidemioloģiskie ierobežojumi un tiks konstatēti sabiedriskās kārtības pārkāpumi, viņiem par to nāksies atbildēt likumā paredzētajā kārtībā.

Uz augšu
Back