Autobraucēji jau var sākt gatavoties sastrēgumiem Pierīgā, kas ilgs vairākus gadus

Foto: Krasta ielas atjaunošanas remontdarbi FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Šogad VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC) sākusi darbu pie četriem jauniem valsts ceļu attīstības projektiem. Savukārt Ķekavas apvedceļa projekts, par kura realizāciju pēc publiskās un privātās partnerības (PPP) modeļa šovasar parakstīts līgums, tuvojas būvdarbu stadijai. Bet kopumā LVC rēķinās, ka ap 2025.gadu Pierīgā norisināsies visai intensīvi ceļu būvdarbi, un autobraucējiem tas nozīmē papildu izaicinājumus, dodoties savās ikdienas gaitās, dažu gadu garumā.

“Jau šī gada beigās plānots sākt būvdarbus topošā Ķekavas apvedceļa trasē. Vienlaikus LVC strādā pie vēl četriem tikpat nozīmīgiem projektiem, kuri iezīmē ambiciozās valsts ceļu tīkla infrastruktūras attīstības vīzijas iedzīvināšanu. Patlaban projektiem tiek izstrādāti minimālie būvprojekti un veikti ietekmes uz vidi novērtējumi (IVN). Ja paralēli projektēšanai un novērtējumiem laikus tiks rasts finansējums būvdarbiem, tad, sākot ar 2025. gadu, Pierīgā būs jārēķinās ar vērienīgiem ceļu būvdarbiem dažu gadu garumā,” saka LVC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis.

Gaidāmie būvdarbi

Ir sākta būvprojekta minimālā sastāvā un IVN izstrāde Rīgas apvedceļa (A4) (Baltezers–Saulkalne) pārbūvei par ātrgaitas autoceļu. Plānots, ka apvedceļa pārbūve tiks sākta 2025.gadā (1).

Notiek arī būvprojekta minimālā sastāvā un IVN izstrāde autoceļa Rīgas apvedceļa (A5) (Salaspils–Babīte) posmā no km 11,6. km (Ķekavas apvedceļš) līdz km 38,2. km (A10) pārbūvei par ātrgaitas autoceļu. Tur būvdarbus plānots sākt 2026. gadā (2).

Notiek kopīgā Rail Baltica dzelzceļa un autoceļa tilta (A4 un A5 savienojošais posms) būvprojekta izstrāde, ko organizē AS RB rail sadarbībā ar LVC. Tilta būve plānota laikā no 2023. līdz 2027. gadam (3).

Šobrīd notiek iepirkums par jauna Rīgas apvedceļa (A5) (Salaspils–Babīte) posma P85/Jaunā Daugavas tilta mezgls–Ķekavas apvedceļš būvprojekta minimālā sastāvā un IVN izstrādi. Posma izbūvi plānots sākt 2028. gadā.

FOTO: Latvijas Valsts ceļi

Tāpat ir sākta perspektīvā autoceļa maršruta E67 posma Vangaži–Skulte iespējamās būvniecības izpēte un ietekmes uz vidi novērtējuma izstrāde. IVN sākotnējā sabiedriskā apspriešana plānota 2022. gada sākumā. Ja tiks konstatēts, ka šis ir piemērots risinājums, tad posma būvniecība tiek plānota pēc 2030. gada.

Uz augšu
Back