Sākušās vērienīgas militārās mācības "Namejs 2021"

Zemessargi pie Rīgas domes ēkas, kurā notiek Civilās aizsardzības komisijas sēde par militāro mācību cikla "Namejs 2020" norisi. FOTO: Edijs Pālens/LETA

Vairāk nekā mēnesi, no 30.augusta līdz 3.oktobrim, visā Latvijas teritorijā norisināsies vērienīgas militārās mācības, kam dots nosaukums "Namejs 2021".

Šogad militārajās mācībās "Namejs 2021" piedalīsies 9990 karavīru. 9375 dalībnieki būs no Latvijas, bet 615 būs sabiedroto karavīri no Polijas, Igaunijas, Nīderlandes, Norvēģijas un Lietuvas.

Šogad militārās mācības lielā mērā sakrīt ar Krievijas un Baltkrievijas kopīgajām mācībām "Zapad 2021", kuras šogad norisināsies no 10.septembra līdz 16.septembrim.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) sacīja, ka oficiāli kaimiņvalstu militārajās mācībās piedalīsies aptuveni 13 000 karavīru, bet vairāki mediji ziņo, ka iesaistīto karavīru skaits, ņemot vērā Krievijas teritorijas plašumu, varētu sasniegt pat 200 000.

Militāro mācību "Namejs 2021" uzdevumi ir izvērtēt un pilnveidot Nacionālo bruņoto spēku komandvadības sistēmu, stiprināt sadarbību starp vienībām, pārbaudīt un pilnveidot apgādes jautājumus, gaisa un sauszemes operāciju integrācijas procedūras, kā arī īstenot un izvērtēt taktiskās operācijas hibrīda un konvencionāla konflikta apstākļos.

Uz augšu
Back