Rīgā un Pierīgā izglītības iestādēs ir teju 500 vakances

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7
Tāfele. Ilustratīvs attēls
Tāfele. Ilustratīvs attēls Foto: Jānis Škapars/TVNET

Šī gada augusta beigās Rīgā un Pierīgā izglītības iestādēs ir 495 vakances, kurās meklē gan pedagogus, gan tehniskos darbiniekus, liecina Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta publiskotā informācija.

Pedagogu trūkst gan virknē sākumskolu un vidusskolu, gan pirmsskolas iestādēs. Norādīto skolu ir ļoti daudz un to vidū ir gan mazākas, gan lielākas skolas. Tomēr lielākais darbinieku trūkums ir Rīgas skolās, savukārt Pierīgas skolās vakanču skaits ir mazāks.

Visvairāk Rīgā un Pierīgā meklē tehniskos darbiniekus - kopumā trūkst 140 tehnisko darbinieku. Starp tehniskajiem darbiniekiem vairums meklē dažādu specializāciju skolotāju palīgus, lietvežus, apkopējus, sētniekus un garderobistus. Otrs lielākais pieprasījums ir pēc pirmsskolas skolotājiem, kuri šobrīd kopumā trūkst 98 vietās.

Savukārt 49 vakances ir kategorijā "Citi". Šajā kategorijā izglītības iestādes meklē speciālās izglītības skolotājus, pagarinātās dienas grupas skolotājus, metodiķus, medicīnas māsas, logopēdus, audiologopēdus, kā arī sociālos pedagogus.

Izglītības iestādes meklē arī pavārus, pedagogu palīgus, direktoru vietniekus, tautas deju kolektīva vadītājus, dežurantus, karjeras konsultantus, dažādus asistentus un arī audzinātājas.

Sākumskolā trūkst 36 izglītības darbinieku. Tāpat izglītības iestādēs trūkst 22 latviešu valodas skolotāju, 21 angļu valodas skolotāja un 21 mūzikas skolotāja. Ir 18 matemātikas skolotāju vakances, kā arī nepieciešami 15 informātikas skolotāji.

Pa desmit skolotājiem trūkst gan mājturības jomā, gan sportā, gan krievu valodā, bet deviņu skolotāju trūkst gan vācu valodā, gan bioloģijā, gan ķīmijā. Astoņu skolotāju trūkst vēstures stundām.

Trīs pedagogu trūkst gan ģeogrāfijas, gan fizikas stundām, divu - vizuālajā mākslā, bet pa vienam trūkst franču valodā un ekonomikā.

Pirms diviem gadiem Rīgā ap šo laiku brīvas bija 385 pedagogu darbavietas, kas ir par 110 vakancēm mazāk nekā šogad.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu