T, 29.03.2023.

Rīgas pašvaldības policija atkal sāk patrulēt pie skolām

TVNET/LETA
Rīgas pašvaldības policija atkal sāk patrulēt pie skolām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: Ieva Čīka / LETA

Rīgas pašvaldības policija (RPP) no 2.septembra pie galvaspilsētas izglītības iestādēm nodrošinās pilnu maiņas uzraudzību, kājnieku un autopratruļas, informēja RPP.

Šogad Rīgas pašvaldības policisti uzraudzīs kārtību pie 181 objekta, starp tiem ir Rīgas skolas, sporta kompleksi un interešu izglītības iestādes.

Policistu darbs pie skolām tiek atjaunots pēc gada pārtraukuma, jo pagājušajā sezonā mācības visās skolās pandēmijas dēļ noritēja attālināti, tādēļ kārtības sargi uz šo laiku bija iesaistīti ikdienas patruļās, kā arī epidemioloģiskās drošības prasību kontrolē.

Tomēr, ņemot vērā pozitīvo pieredzi ar "skolu policistu" iesaistīšanu patruļās, šajā sezonā darbs pie skolām tiks organizēts citādāk nekā iepriekšējos gadus. Proti, pašlaik plānots, ka pilnu maiņu policisti pavadīs pie 21 izglītības iestādes, bet vēl 14 izglītības iestādes uzraudzīs kājnieku patruļas, kuras tiks iesaistītas arī citu uzdevumu veikšanā ap nozīmēto skolu.

Savukārt pārējos 149 objektus reizi stundā apsekos autopatruļas, kuru pienākumos būs ne tikai pārliecināties par drošību skolu un interešu izglītības iestāžu tuvumā, bet arī regulāri aprunāties ar skolas dežurantu, lai noskaidrotu pēdējo aktuālo informāciju un to, vai nav nepieciešama palīdzība.

"Policijas darbam ir jābūt pēc iespējas efektīvam, tādēļ skolās, kur policista klātbūtne nav nepieciešama pastāvīgi, kārtības uzraudzību ieteicams apvienot ar patrulēšanu apkārtnē un reaģēšanu uz izsaukumiem, tādējādi vienlaikus gādājot gan par skolēnu, gan pārējo rīdzinieku drošību", darba organizēšanas izmaiņas vērtē Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētāja Linda Ozola (JKP).

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu