Vētra "Ida" Ņujorkā: vismaz astoņi bojāgājušie

FOTO: AFP/SCANPIX

Vētra "Ida" Ņujorkā laupījusi dzīvību vismaz astoņiem cilvēkiem un izraisījusi plūdus, ceturtdien paziņojusi policija.

Lai gan "Ida", kas svētdien sasniedza ASV dienviddaļu kā ceturtās kategorijas orkāns, virzoties uz ziemeļiem, lielā mērā zaudējusi savu spēku, tā izraisījusi virpuļviesuļus un plūdus arī Ņujorkas štatā, kur izsludināts ārkārtējais stāvoklis.

"Izsludinu ārkārtējo stāvokli, lai palīdzētu ņujorkiešiem, kas šonakt cietuši no vētras," tviterī paziņoja Ņujorkas štata gubernatore Ketija Hokula.

Arī Ņūdžersijas gubernators Fils Mērfijs izsludinājis štatā ārkārtējo stāvokli. Telekanāls CNN ziņoja, ka Ņūdžersijā vētrā gājis bojā viens cilvēks. Līdz ar to "Ida" kopumā laupījusi dzīvību 16 cilvēkiem.

Džona Kenedija starptautiskajā lidostā un Lagardijas lidostā atcelti simtiem avioreisu. Lidojumi atcelti arī Ņuarkas lidostā, kur applūdis terminālis.

Plūdu dēļ Ņujorkā slēgti daudzi ceļi, tostarp Manhetenā, Bronksā un Kvīnsā. Vietām ielas pārvērtušās upēs un pārplūdušas arī metro stacijas. Rezultātā ievērojami traucēta sabiedriskā transporta darbība.

Varasiestādes aicinājušas cilvēkus nebraukt pa pārplūdušajām ielām, uzsverot, ka tas ir bīstami.

Nacionālais Meteoroloģijas dienests (NWS) ziņoja, ka Centrālparkā stundas laikā nolijuši 80 milimetri nokrišņu, tai kļūstot par nokrišņiem bagātāko stundu rajona vēsturē.

NWS izsludināja brīdinājumu par spējiem plūdiem un aicināja Ņujorkas iedzīvotājus patverties augstākās vietas.

Tikmēr Anapolisā, kas atrodas 50 kilometrus no ASV galvaspilsētas, spēcīgs vējš izgāzis kokus un elektrolīniju stabus.

NWS brīdināja, ka joprojām pastāv risks, ka Konektikutas dienvidos, Ņūdžersijas ziemeļos un Ņujorkas dienvidos var izcelties tornado.

Meteorologi prognozē, ka "Ida" turpinās virzīties uz ziemeļiem un atnesīs spēcīgu lietu Jaunanglijā, kuru augusta beigās skāra tropiska vētra.

ASV prezidents Džo Baidens plāno piektdien doties uz Luiziānu, kur "Ida" nopostīja ēkas un atstāja bez elektroapgādes vairāk nekā miljonu mājsaimniecību.

Uz augšu
Back