Sv, 14.08.2022.

Pēdējos gados Latvijā attīstās vīnogu lauki un stādījumi

TVNET/LETA
Pēdējos gados Latvijā attīstās vīnogu lauki un stādījumi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Unsplash

Pēdējos trīs līdz piecos gados Latvijā attīstās vīnogu lauki un stādījumi, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības (LVVB) valdes priekšsēdētājs Ričards Ivanovs.

Viņš sacīja, ka kopumā nozares tendences liecina, ka pēdējos gados pieaug vīnogu platības, kā arī veikalu plauktos parādās Latvijā ražoti vīni no pašmāju vīnogām. "Ja iepriekš mazās alkoholisko dzērienu darītavas gatavoja augļu un ogu raudzētos dzērienus, tad tagad tās taisa arī īstu vīnogu vīnu," komentēja Ivanovs.

Tāpat biedrības valdes priekšsēdētājs minēja, ka vīnogu audzēšana Latvijā ir salīdzinoši jauna nozare un par tās kopējām attīstības tendencēm precīzākas aplēses varēs paust vien pēc pieciem līdz septiņiem gadiem, kad jauno apstādīto platību stādi sāks pilnvērtīgi ražot.

Vaicāts par šī gada ražu, Ivanovs pauda, ka karstais laiks vīnogām nācis par labu, taču pašreizējie laikapstākļi, tostarp lietus un vēsais laiks, sekmējis vīnogu slimību izplatību.

Vienlaikus biedrības pārstāvis sacīja, ka Latvijā galvenokārt ražo trīs grupu vīnogas - galda vīnogas, tehniskās vīnogas, kas paredzētas vīna darīšanai, kā arī hibrīdšķirnes, kas izmantojamas gan tiešam patēriņam, gan sulu spiešanai. Tāpat Ivanovs skaidroja, ka Latvijā sastopamas arī ekoloģiskās vīnogas, kas saņēmušas sertifikātu par to audzēšanas atbilstību attiecīgajiem standartiem.

"Lai arī ir daļa audzētāju, kuriem šo sertifikātu nav, gribu piebilst, ka Latvijā jebkurā gadījumā vīnogas miglo ievērojami mazāk nekā citviet rietumos," uzsvēra biedrības pārstāvis.

Līdztekus Ivanovs minēja, ka Latvijā galda vīnogas, kas lielākoties tiek audzētas siltumnīcās, patērētājiem pieejamas jau kopš jūlija vidus, un tās būs pieejamas līdz aptuveni novembrim. Savukārt tehniskās vīnogas galvenokārt novāc rudenī, lai arī dažviet Zemgalē jau pašlaik sākta to ražas ievākšana.

Tāpat viņš iestarpināja, ka 11.septembrī Bauskas pils vecās daļas pagalmā notiks izstāde "Latvijas vīnogas 2021", kur kopumā varēs apskatīt vairāk nekā 150 šķirņu dažādās Latvijas vietās audzētu vīnogu paraugus.

Izstāde notiks jau piekto gadu pēc kārtas, un to organizē LVVB projektā "Latvijas vīna tūrisma attīstība".

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu