Valsts kontrole secina - šie mēģinājumi bijuši bezzobaini.
Pārdaugavā blakus Gaismas pilij ir neliela ēka, kur aiz biezām betona sienām telpā bez logiem atrodas moderna serveru telpa. Sākumā būvēta tikai bibliotēkas vajadzībām, lai glabātu arhīvus, digitalizētās grāmatas. Serveru dzesēšanai tiek izmantots arī Daugavas ūdens.
Kad bibliotēkas uzrauga Kultūras ministrijas saimniecību pētīja Valsts kontrole, tobrīd secināts, ka šī telpa stāv pustukša, bet ministrija un tās iestādes uztur vēl pašas savas datu iekārtas.
Kultūras informācijas sistēmu centrā, kas pārrauga ministrijas IT saimniecību, mums norāda, ka tā bijusi sakritība, ka tikai pēc Valsts kontroles aizrādījumiem par nesaimnieciskumu, ministrija pamazām uzsākusi pārcelt savus datus uz Gaismas pils serveriem.
Šobrīd uz Nacionālo bibliotēku pamazām pārceļas gan Kultūras, gan VARAM un Ekonomikas ministrijas sistēmas. Bet tas joprojām ir procesā. Jau uzstādītie serveri ļautu te izmitināt datus no vēl vismaz divām ministrijām. Un joprojām no visas telpas izmantota tikai viena trešā daļa. Līdzīgi maznoslogota ir otra bibliotēkas glabātava, kur tiek turēta Mūkusalas ielas centra datu svarīgākās kopijas.
VARAM ministrija jau vairākus gadus kārtējo reizi mēģina ieviest kopīgu regulējumu, lai pārtrauktu nesaimniecisku naudas tērēšanu, katrā ministrijā uzturot savas serveru saimniecības. Dažās ministrijās lēnām tiek veidoti katras nozares datu centri. Bet lielais plāns esot izvēlēties 4-5 lielus datu glabātājus visā valstī. Par tiem varētu kļūt, piemēram, LVRTC, Lauksaimniecības datu centrs, Iekšlietu ministrijas informācijas centrs kā arī Nacionālā bibliotēka.