Sv, 1.10.2023.

Latvijas Banka palielina IKP pieauguma prognozi par 5,4%

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Nauda. Monētas.
Nauda. Monētas. Foto: Ieva Čīka/LETA

Latvijas Banka līdz 5,4% palielinājusi šī gada iekšzemes kopprodukta (IKP) pieauguma prognozi, uzsverot, ka Latvijas izaugsme ekonomikā patlaban ir strauja, izriet no Valsts prezidenta Egila Levita tikšanās ar Latvijas Bankas prezidentu Mārtiņu Kazāku.

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane, sarunā Levits ar Kazāku pārrunāja aktuālos makroekonomikas jautājumus, kā arī nepieciešamo rīcību un investīcijas valsts ilgtspējas laukā.

Abas puses kā ļoti būtisku priekšnoteikumu valsts attīstībai minēja nepieciešamās investīcijas ilgtspējā, tai skaitā ieguldot mūžizglītībā un darbinieku prasmju apgūšanā, arī digitālo pakalpojumu jomā. Runājot par ilgtermiņa investīcijām, tika uzsvērta nepieciešamība turpināt Administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu. Tika arī atzīmēta lielpilsētu attīstība kā priekšnosacījums reģionālai izaugsmei.

Levits un Kazāks apspriedās par galvaspilsētas - Rīgas - izaugsmi, minot vajadzību pēc turpmākiem ieguldījumiem infrastruktūrā, izglītībā un veselībā.

Latvijas Bankas prezidents informēja par 3.septembrī parakstīto memorandu par skaidrās naudas pieejamības nodrošināšanu Latvijas iedzīvotājiem. Memorandu parakstījušas Latvijas Banka, Finanšu nozares asociācija un bankas ar plašāko bankomātu un filiāļu tīklu Latvijā. Tā mērķis ir nodrošināt skaidrās naudas pieejamību iedzīvotājiem visā Latvijas teritorijā, nosakot minimālās skaidrās naudas pieejamības un sasniedzamības prasības.

Tāpat tika pārrunāta Latvijas Bankas 20.septembrī plānotā starptautiskā konference "Ilgtspējīga ekonomika pārmaiņu laikos", kur tiks uzsvērta tautsaimniecības nepieciešamība veikt ieguldījumus, domājot par ilgtermiņa izaugsmi.

Jau ziņots, ka IKP šogad pirmajā pusgadā pieaudzis par 5,1%, salīdzinot ar 2020.gada attiecīgo periodu, tostarp otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu, pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem, IKP audzis par 11,1%. Vienlaikus, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, proti, šā gada pirmo ceturksni, pēc sezonāli un kalendāri koriģētajiem datiem, Latvijas IKP palielinājies par 4,4%.

Faktiskajās cenās Latvijas IKP šogad pirmajā pusgadā bija 14,8 miljardu eiro apmērā, tostarp otrajā ceturksnī - 8,1 miljards eiro.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais