P, 15.08.2022.

Feldmans: koalīcija noraidīs Pavļuta demisijas pieprasījumu

TVNET/LETA
Feldmans: koalīcija noraidīs Pavļuta demisijas pieprasījumu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
JKP Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Feldmans
JKP Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Feldmans Foto: Paula Čurkste/LETA

Visa koalīcija noraidīs Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pieprasīto neuzticības izteikšanu veselības ministram Danielam Pavļutam (AP), apgalvoja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja biedrs Krišjānis Feldmans. Pēc viņa teiktā, ar testu veikšanu nodarbojas VM nolīgti apakšuzņēmēji, un izveidojusies situācija, kurā bērni palikuši kā "ķīlnieki".

Parlamentārietis atzina, ka problēmas un kļūdas ir bijušas dažādas un uz tām opozīcijas partijas nekautrējas pietiekami skaļi norādīt. "Varbūt pat pārspīlējot kļūdu faktisko nozīmi vai to iespaidu uz situāciju," teica Feldmans, attiecinot to uz ZZS minēto savā motivācijā.

Viņš atzina, ka JKP uztrauc, lai ir pietiekami dinamiska Veselības ministrijas (VM) reakcija attiecībā uz bērnu testēšanu skolās. Feldmans skaidroja, ka ar testu veikšanu nodarbojas VM nolīgti apakšuzņēmēji, un izveidojusies situācija, kurā bērni palikuši kā "ķīlnieki" kādam no šiem apakšuzņēmējiem, jo tas netiek galā ar uzņemtajām saistībām.

Pēc deputāta domām, to nevar pieļaut un Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) jau meklējot risinājumus. Cik Feldmanam zināms, arī VM izprot šo situāciju un sadarbojas ar IZM, kas nozīmē, ka šai sakarā virzība notiek.

Viņš akcentēja, ka šī ir pēdējā laika aktualitāte, piebilstot, ka tā tiek risināta. Vienlaikus Saeimas deputāts teica, ka, ņemot vērā valdības stabilitātes faktoru, JKP neredz iespēju atbalstīt šo demisijas pieprasījumu.

"Jautājums, ko pašam sev jāuzdod ir - kas ir tas brīnumdaris, kas nāks vietā un izbeigs pandēmiju un visas ar to saistītās problēmas? Ņemot vērā, ka pat dažādas ārstu organizācijas strīdas savā starpā un iekšēji, gribētu saprast, kuri ir tie brīnumdari," teica parlamentārietis.

Politiķis minēja, ka šai gadījumā svarīgi ir tas, vai ir panākama pozitīva virzība, un Feldmanam šķiet, ka no visām situācijām, kas varēja būt, "mēs neesam pašā sliktākajā".

Tāpat viņš akcentēja, ka balsot pret demisijas pieprasījumu liek valdības un koalīcijas uzņemtās saistības, jo saskaņā ar partiju sadarbības līgumu koalīcijas pienākums ir balsot pret valdības krišanu vai tās ministriem. "Neviens nav muļķis un zina, ka, stādot koalīciju, partijas uzņemas šādas saistības," pauda politiķis, piebilstot, ka var droši teikt, ka koalīcija noraidīs šo demisijas pieprasījumu, jo šādas saistības ir uzņēmušās četras politiskās organizācijas.

Kā vēstīts, ZZS Saeimas frakcijas deputāti aicina parlamentu lemt par neuzticības izteikšanu veselības ministram Pavļutam.

ZZS veselības ministram pārmet "haosu jaunā mācību gada sākumā" skolēnu testēšanas organizēšanā, neskaidras prasības par sejas masku lietošanu izglītības iestādēs.

Kā uzskata ZZS Saeimas frakcijas deputāti, Pavļuts no darbības pirmsākumiem demonstrējot "nespēju konsekventi īstenot nepieciešamo pasākumu kopumu, lai Latvijā mazinātu Covid-19 izplatību". ZZS neapmierina Vakcinācijas biroja izveide un tad reorganizācija, ģimenes ārstu nepietiekama iesaiste vakcinācijas procesā, "neauglīgas debates par obligāto vakcināciju", valdības un īpaši - atbildīgās Veselības ministrijas - "nespēja atbilstoši uzrunāt sabiedrību", skaidrojot vakcinācijas ieguvumus un iespējamās blaknes, tā vietā rosinot un atsaucot iniciatīvu par vakcinācijas loteriju, kas esot novedis pie tā, ka Latvija vakcinācijas tempu ziņā iepaliek no pārējām Eiropas valstīm.

Opozīcijas politiķu skatījumā, jaunais mācību gads esot iezīmējies "ar haotisku skolēnu testēšanu, laikus nepiegādājot izglītības iestādēm testus un nenodrošinot nepieciešamo testēšanas kapacitāti". Neskaidra esot prasība par sejas masku lietošanu izglītības iestādēs, kas sniedzot "mazāku ieguvumu skolēniem, nekā gaisa kvalitātes uzlabošana skolās".

"Valdība un atbildīgais ministrs ir pilnīgi izgāzušies un tiem jāatzīst savas kļūdas valsts turpmākas darboties spējas vārdā," paziņojuši ZZS deputāti.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu