Sv, 14.08.2022.

ECT noraida lūgumu apturēt obligātās vakcinācijas prasību visiem Grieķijas mediķiem

TVNET/LETA
ECT noraida lūgumu apturēt obligātās vakcinācijas prasību visiem Grieķijas mediķiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7
Ārsts.
Ārsts. Foto: Tairo Lutter

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) noraidījusi lūgumu uz laiku apturēt Grieķijā nesen ieviesto obligāto vakcināciju visiem veselības jomā strādājošajiem.

Prasību bija iesnieguši 30 veselības aprūpes nozares profesionāļi, lūdzot tiesu noteikt pagaidu pasākumus šīs prasības apturēšanai, taču ECT ceturtdien nolēma, ka šāda rīkojuma izdošana ir ārpus tās pilnvarām noteikt šādus pasākumus.

Šādi pasākumi tiek noteikti reti un tikai gadījumos, kad draud tūlītējas briesmas vai neatgriezenisks kaitējums. Tiesa par pašu obligāto vakcināciju komentārus nesniedza.

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, kas Grieķijā stājās spēkā pagājušajā nedēļā, ikviens veselības jomas darbinieks, kas nav vakcinējies pret Covid-19 vai pārslimojis slimību pēdējo sešu mēnešu laikā, tiek atstādināts no pienākumu pildīšanas bez algas saglabāšanas.

Šovasar Grieķijas parlaments pieņēma likumu, nosakot obligātu vakcināciju visiem veselības jomā strādājošajiem, arī aprūpes namu darbiniekiem. Valdība norāda, ka šāds solis ir nepieciešams visneizsargātāko cilvēku pasargāšanai trešā Covid-19 viļņa laikā.

Valstī ar 10,7 miljoniem iedzīvotāju pilnībā vakcinēti 5,8 miljoni cilvēku. Inficēšanās un nāves gadījumu skaits vasarā pieaudzis un hospitalizāciju skaits sāk noslogot veselības aprūpes sistēmu.

Grieķijā no 13.septembra tiks noteikti jauni ierobežojumi iedzīvotājiem, kas nav vakcinējušies pret Covid-19, kā arī izbeigta nevakcinēto bezmaksas testēšana. Privātā un valsts sektora darbiniekiem būs atkarībā no profesijas jāveic testi par saviem līdzekļiem vienu vai divas reizes nedēļā.

Augstskolu studentiem būs pašiem jāmaksā par diviem ātrajiem testiem nedēļā, bet skolēniem tiks bez maksas izdalīti testēšanas komplekti.

Bezmaksas testi valsts struktūrās tiks nodrošināti tikai tiem, kas ir vakcinējušies vai kam ir skaidri koronavīrusa simptomi.

Ātrie testi turpmāk maksās desmit eiro, kas valstī, kur minimālā bruto alga ir 650 eiro, ir samērā liela summa.

Atbilstoši jaunajiem noteikumiem kafejnīcas, restorānus, klubus un sporta objektus varēs apmeklēt tikai vakcinētie vai iedzīvotāji ar imunitātes sertifikātiem.

Kinoteātri, teātri, muzeji un fitnesa centri būs atvērti arī nevakcinētajiem, bet viņiem būs jāuzrāda 48 stundu laikā veikts negatīvs tests.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu