T, 17.08.2022.

Raidījums pēta, vai nemieri Lietuvas un Latvijas migrantu nometnēs ir koordinēta rīcība

Muceniekos izveidojušies "neformāli līderi"
Raidījums pēta, vai nemieri Lietuvas un Latvijas migrantu nometnēs ir koordinēta rīcība
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 15
Foto: Ekrānšāviņš

Šajā nedēļā teju vienlaikus migrantu nometnēs Latvijā un Lietuvā situācija saasinājās; videomateriālos fiksēti migrantu protesti un draudi izgāzt žogus.  Arī iepriekš novērotas dažādas sakritības, un tas Lietuvas iekšlietu dienestiem liek bažīties, vai protesti netiek koordinēti no ārpuses, vēsta Panorāma.

Lietuvas iekšlietu ministre Agne Bilotaite pauž, ka nesenākie notikumiem liek secināt: kāds apzināti meklē iespējas destabilizēt situāciju valstī.

Tikmēr Valsts drošības dienests pagaidām šādām bažām pamatu neredz.

“VDD vērtējumā ar sabiedriskās kārtības ievērošanu saistītie incidenti nelegāli robežu šķērsojušo personu izmitināšanas vietās Lietuvā un Latvijā nav savstarpēji saistīti.

Tāpat šobrīd dienestam nav pamata uzskatīt, ka notikušie incidenti patvēruma meklētāju centrā “Mucenieki” būtu tieši saistāmi ar publiski izziņotajām protesta aktivitātēm pret saslimstības mazināšanas nolūkā ieviestajiem drošības pasākumiem,” pauž dienests. 

Plašāk skaties Panorāmas sižetā!

Tikmēr TV3 izdevies noskaidrot, ka otrdien notikušā kautiņa pamatā bijušas etniskas nesaskaņas starp arābiem un kurdiem.

Kā TV3 norādīja PMLP, starp migrantiem ir arī neformālie līderi, kas arī aktīvi darbojušies organizējot nemierus, taču "pret viņiem nekādu soda sankciju nebūs, jo demokrātijā organizēt protestus nav aizliegts".

Skaties TV3 sižetu!

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu