Sirsnīgs video Tēvu dienā!

Egoiste
Sirsnīgs video Tēvu dienā!
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums

12. septembrī lasīšanas veicināšanas projekts “Bibliotēka” radījis apsveikumu, kurš nespēs atstāt vienaldzīgu nevienu. Video apsveikumā seši tēvi stāsta par saviem lasīšanas rituāliem, kurus piekopj kopā ar saviem bērniem

Māris Plūme, nu jau gandrīz 8 gadus veca dēla tēvs, pie projekta “Bibliotēka” organizatoriem vērsās ar ideju – pievērst vairāk uzmanības tieši tēvu tēmai un tam, kā tēvi ar lasīšanas un grāmatu starpniecību veido attiecības ar bērniem.

“Mans ierosinājums ir tēviem lasīt,” saka Mārcis Plūme. “Kāpēc? Jo tēvi nav mammas. Mēs nevar būt mammas un mēs nevaram tik veiksmīgi darīt to, ko tik ļoti labi dara ļoti labi mammas – veidot jūtu pasauli, parādīt, kā jūtas izjust.

Tēvi liek robežas, rada drošību, patstāvību un to, kas nesaucas tik ļoti mīlestība. Tomēr ar grāmatu starpniecību ir iespējams veidot un iegūt to mieru un tuvības sajūtu,

un caur grāmatām mums ir iespēja bērniem mācīt gan piedzīvojumus, gan atklāt citu dzīves redzējumu.”

“Tagad, kad mani bērni jau ir salīdzinoši lieli, tas varbūt vairs nav tik aktuāli, tomēr pirmsskolas periodā lasīšana bija rituāls, kas bērnos veidoja uzticēšanos, drošības izjūtu un sajūtu, ka vecāks ir blakus,” Mārča Plūmes ideju atbalsta vēl viens no video redzamajiem vīriešiem – Kārlis Ērglis, 11 un 13 gadus vecu dēlu tēvs, kurš ikdienā strādā “Baltic International Bank” par sistēmu administratoru IT uzturēšanas nodaļā. “Tas palīdzēja arī citur, jo lasīšana palīdzēja veidot kontaktu un lielāku tuvību ar bērniem.”

Sirsnības piepildītu Tēvu dienu!

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu