Varakļānu politiķis: Iedzīvotāji cer, ka vismaz pašvaldības līmenī var kaut ko ietekmēt

TVNET/LETA
Varakļānu politiķis: Iedzīvotāji cer, ka vismaz pašvaldības līmenī var kaut ko ietekmēt
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Pašvaldības vēlēšanas 729. vēlēšanu iecirknī Viļānu kultūras namā.
Pašvaldības vēlēšanas 729. vēlēšanu iecirknī Viļānu kultūras namā. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Iedzīvotāji cer, ka vismaz pašvaldības līmenī var kaut ko ietekmēt, šādi salīdzinoši lielo vēlētāju aktivitāti sestdien notiekošajās pašvaldības vēlēšanās komentēja bijušais Varakļānu novada domes priekšsēdētājs, tagad pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs Māris Justs (LA).

Viņš uzskata, ka vēlētāju aktivitāte noteikti saistīta ar Satversmes tiesas spriedumu, kas liedza Varakļānus pievienot Rēzeknes novadam.

"Cilvēki ir kļuvuši aktīvāki. Viņi cer, ka vismaz pašvaldības līmenī var kaut ko ietekmēt, ja valsts līmenī neieklausās," sacīja Justs, piebilstot, ka ir prognozējis augstu novada vēlētāju aktivitāti.

Viņš paredz, ka lielāko vēlētāju atbalstu vēlēšanās varētu iegūt paša pārstāvētais "Latvijas attīstībai" saraksts un Latvijas Zemnieku savienība.

Jau ziņots, ka līdz plkst.12 Varakļānu novadā nobalsojuši jau 42,92% balsstiesīgo, kamēr Rēzeknes novadā šis rādītājs sasniedzis 16,76%, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

Varakļānu novadā no kopumā 2544 reģistrētajiem vēlētājiem šorīt līdz plkst.12 novēlēt ieradušies 435 cilvēki jeb 17,1% vēlētāju kopskaita. Kopā ar iepriekšējā balsošanā nobalsojušajiem Varakļānu novadā līdz šim balsis atdevuši 1092 cilvēki jeb 42,92% vēlētāju.

Rēzeknes novadā, kur ir 24 946 balsstiesīgo, šajā laika periodā nobalsojuši 1869 cilvēki jeb 7,49% vēlētāju. Kopā ar iepriekšējā balsošanā uz iecirkņiem aizgājušajiem Rēzeknes novadā pašlaik ir nobalsojis 4181 jeb 16,76% vēlētāju.

Vēlētāju aktivitāte Varakļānos joprojām ir ievērojami augstāka, bet Rēzeknes novadā - zemāka nekā pašvaldību vēlēšanās jūnija sākumā, kad tika ievēlētas pārējās vietvaras. Toreiz līdz plkst.12 kopā ar iepriekšējā balsošanā balsojušajiem bija novēlējuši 21,49% balsstiesīgo.

Vēlēšanās Rēzeknes un Varakļānu novados šodien būs iespējams nobalsot līdz plkst.20.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu