O, 28.03.2023.

Varakļānu novadā pie vēlēšanu urnām devusies gandrīz puse balsstiesīgo

Rēzeknes novadā - piektdaļa
LETA
Varakļānu novadā pie vēlēšanu urnām devusies gandrīz puse balsstiesīgo
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Pašvaldības vēlēšanas 729. vēlēšanu iecirknī Viļānu kultūras namā.
Pašvaldības vēlēšanas 729. vēlēšanu iecirknī Viļānu kultūras namā. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Līdz sestdienas plkst.16 Varakļānu novadā nobalsojuši jau 49,84% balsstiesīgo, kamēr Rēzeknes novadā šis rādītājs sasniedzis vien 21,33%, liecina Centrālā vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie dati.

Varakļānu novadā no kopumā 2544 reģistrētajiem vēlētājiem kopā ar iepriekšējā balsošanā nobalsojušajiem līdz šim balsis atdevuši 1268 cilvēki jeb 49,84% vēlētāju.

Rēzeknes novadā, kur ir 24 946 balsstiesīgo, kopā ar iepriekšējā balsošanā uz iecirkņiem aizgājušajiem Rēzeknes novadā pašlaik ir nobalsojusī 5320 jeb 21,33% vēlētāju.

Vēlētāju aktivitāte Varakļānos joprojām ir ievērojami augstāka, bet Rēzeknes novadā - zemāka nekā pašvaldību vēlēšanās jūnija sākumā, kad tika ievēlētas pārējās vietvaras. Toreiz līdz plkst.16 kopā ar iepriekšējā balsošanā balsojušajiem bija novēlējuši aptuveni 28% balsstiesīgo.

Turklāt aktivitāte Varakļānu novadā līdz plkst.16 jau pārsniedz vidējo vēlētāju aktivitāti jūnija vēlēšanās visas dienas garumā. Toreiz pie vēlēšanu urnām Latvijā devās 34% balsstiesīgo.

Vēlēšanās Rēzeknes un Varakļānu novados šodien ir iespējams nobalsot vēl līdz plkst.20.

Vēlēšanas abos šajos novados notiek trīs mēnešus vēlāk nekā citās pašvaldībās, jo novadu aprises ietekmēja Satversmes tiesas lēmums, kas liedza Varakļānus pievienot Rēzeknes novadam.

Tiesības piedalīties vēlēšanās ir Latvijas un Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem no 18 gadu vecuma, kuriem bija reģistrētā dzīvesvietā Rēzeknes novadā vai Varakļānu novadā vismaz 90 dienas pirms vēlēšanu dienas vai kuriem attiecīgajā pašvaldībā pieder nekustamais īpašums.

Vēlētāji var balsot jebkurā tuvākajā iecirknī sava vēlēšanu apgabala robežās. Balsošanas dokuments vēlēšanās ir derīga pase vai personas apliecība. Par dalību vēlēšanās spiedogs pasē netiek likts, un principa "viens vēlētājs - viena balss" nodrošināšanai tiks lietots elektroniskais tiešsaistes vēlētāju reģistrs, kurā tiks atzīmēts, ka vēlētājs nobalsojis.

Lai mazinātu vīrusa infekcijas Covid-19 izplatības riskus, vēlētājiem vēlēšanu iecirkņos būs jāievēro drošības pasākumi - jāietur divu metru distance, jādezinficē rokas, jāvelk sejas maska, kā arī ieteicams lietot savu pildspalvu. Ja vēlētājam to nebūs līdzi, vienreizlietojamo sejas masku un pildspalvu varēs saņemt iecirknī.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu