O, 16.08.2022.

Notiks diskusija "Tiesībsargs kā vidutājs politiķu un augstāko ierēdņu nesaskaņās"

TVNET/LETA
Notiks diskusija "Tiesībsargs kā vidutājs politiķu un augstāko ierēdņu nesaskaņās"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Publicitātes foto

Trešdien, 15.septembrī, plkst.14 tiesībsargs rīkos tiešsaistes diskusiju "Tiesībsargs kā vidutājs politiķu un augstāko ierēdņu nesaskaņās", informēja Tiesībsarga biroja Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas konsultants Edgars Lākutis.

Diskusijā piedalīsies tiesībsargs Juris Jansons, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, Publisko tiesību institūta direktors Arvīds Dravnieks, Rīgas Stradiņa universitātes profesore Ilga Kreituse un domnīcas "Providus" direktore Iveta Kažoka.

Ikviens interesents diskusijai varēs sekot līdzi "Facebook" tiešraidē Tiesībsarga biroja kontā. Diskusiju vadīs Tiesībsarga biroja Sociālo, ekonomisko un kultūras tiesību nodaļas vadītāja Ineta Rezevska.

Valsts kanceleja ir izstrādājusi un izsludinājusi valsts sekretāru sanāksmē grozījumus Valsts civildienesta likumā, aktualizējot jautājumu par augstāko civildienesta ierēdņu aizsardzības mehānismiem pret izrēķināšanos no politisko amatpersonu puses. Valsts kanceleja kā risinājumu ir piedāvājusi noteikt kārtību, ka konfliktsituācijas starp augstākajiem ierēdņiem un politiskajām amatpersonām varētu vērtēt tiesībsargs kā labas pārvaldības principa īstenošanas uzraugs.

Minētais piedāvājums tiesībsarga uzdevumu lokā būtu jauns un netipisks. Diskusijas laikā skaidros, vai šādu piedāvājumu var un vajag paredzēt likumā. Tiesībsarga skatījumā, vispirms ir nepieciešama plašāka sabiedrības, viedokļu līderu un profesionāļu diskusija gan par problēmjautājumu, gan par tā risināšanas iespējām, tai skaitā par augstāko ierēdņu tiesību aizsardzības mehānismiem.

Tiesībsarga ieskatā, iespējams, esošie mehānismi un risinājumi ir pietiekami, piemēram, stigrāka Ministru prezidenta nostāja attiecīgo jautājumu risināšanā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu