P, 30.01.2023.

ReTV: Attālināti mācās jau simtiem klašu visā Latvijā

ReTV: Attālināti mācās jau simtiem klašu visā Latvijā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Kalkulators un zīmulis. Ilustratīvs attēls.
Kalkulators un zīmulis. Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA

Tieši divas nedēļas rit jaunais mācību gads, bet daudzas skolas jau atkal saskaras ar attālināto mācību darbu Covid-19 straujās izplatības dēļ. Statistika ir visai biedējoša - vienas nedēļas laikā četrkāršojies klašu skaits, kurus skāris attālinātais mācību process. Tikmēr valdība klusē; lēmumi gaidāmi nākamnedēļ.

Tieši divas nedēļas rit jaunais mācību gads, bet daudzas skolas jau atkal saskaras ar attālināto mācību darbu Covid-19 straujās izplatības dēļ. Statistika ir visai biedējoša - vienas nedēļas laikā četrkāršojies klašu skaits, kuras skāris attālinātais mācību process. Tikmēr valdība klusē; lēmumi gaidāmi nākamnedēļ.

Šī gada pirmajā mācību nedēļā Covid-19 un attālinātais mācību darbs skāra 137 klases jeb tikai 1% no visām Latvijas vispārizglītojošajām skolām; jau nedēļu vēlāk šis skaits četrkāršojās - 572 klases jeb jau 4,5%. Savukārt Rīgā situācija ir vēl skaudrāka - mācību gada pirmajā nedēļā Covid-19 dēļ attālinātais darbs skāra vien 13 klases, bet jau nedēļu vēlāk tās bija jau 157 klases jeb pat puse Rīgas skolu.

Tomēr epidemiologs Jurijs Perevoščikovs ReTV skaidro, ka kopumā Covid-19 izplatība skolās bērnu vidū esot salīdzinoši neliela. Aizvadītajā nedēļā pozitīvi bijuši vien 0,18% skrīningu rezultāti. Šis procents kopumā nav liels, lielākā loma no gadījumiem atklāta jau pirmajā nedēļā, līdz ar to masveida izplatība skolās šobrīd ir novērsta. Ja šie bērni turpinātu mācīties, tur situācija būtu daudz sliktāka.

Tikmēr epidemiologs Ģirts Briģis situāciju mācību iestādēs iezīmē daudz skarbāku. Viņš teic, jau pirms mācību gada sākuma bija skaidrs, ka bērniem, atgriežoties skolās, saslimstība sabiedrībā kopumā strauji kāps.

Jautājums šobrīd ir, vai un kad tiks lemts par stingrākiem kritērijiem arī skolās. Tiesa, valdības uzstādījums gan aizvien ir pēc iespējas ilgāk saglabāt iespēju bērniem mācīties klātienē.

Vismaz 60% gadījumu pēc epidemiologu veiktajām aptaujām noskaidrojies, ka pozitīva skrīninga rezultātā bērnam ir bijuši kādi simptomi. Tādā gadījumā labāk ir vai nu palikt mājās, vai vērsties pie ģimenes ārsta.

Plašāk ReTV Ziņās 19.00 un 21.00

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu